Ana Sayfa » Örme » TM WEFT Modeli Standart Sektörü Şekillendiriyor

TM WEFT Modeli Standart Sektörü Şekillendiriyor

Standart segment için yeni TM WEFT, Premium segmentteki WEFTTRONIC® II HKS’yi tamamlıyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

KARL MAYER, başarılı iki ürün hattı stratejisini Teknik Tekstil İş Birimine transfer ediyor ve birinci sınıf atkı atma makinesini standart bir model ile destekliyor.  WEFTTRONIC® II HKS’ye ek olarak, gelecekte bir de TM WEFT olacak. Atkı atma sistemli bu yeni çözgülü örme makinesi kalitesi ve güvenirliği açısından üst seviye versiyonunun tüm özelliklerini taşıyor, ancak optimize edilmiş maliyet: fayda oranı ile farklı bir pazarı hedefliyor.

Her pazar segmenti için doğru makine

Bu yeni makine, Asya pazarı için Asya’da üretildi. KARL MAYER Technische Textilien GmbH Satış Müdürü Hagen Lotzmann; “Hedef pazarımız Çin ve özellikle orta seviye segment” diye açıklama yaptı. Buradaki daha fazla öne çıkmak için, WEFTTRONIC® II HKS ile karşılaştırıldığında  TM WEFT %50 daha fazla maliyet:fayda oranı sunuyor. Makinenin tamamen yeniden geliştirilmesi ve üretim lojistiğinin değiştirilmesiyle, hızda kayda değer bir artış sağlandı. TM WEFT için mühendislik bilgisi ve ana uzmanlık konuları Almanya’daki merkez tarafından sağlanıyor ve diğer tüm çalışmalar KARL MAYER (CHINA) tarafından yapılıyor. Bu, tüm KARL MAYER makineleri için tipik olan yüksek kalite ve işletme güvenilirliğine yol açtı ve aynı zamanda tela/astar pazarına yönelik standart ürün üreticileri için cazip bir performans paketi sunuyor. İnce geyç ölçüleri ile WEFTTRONIC® II HKS, örneğin ince tela/astarlar ve güneş koruması gibi yüksek kaliteli otomotiv tekstilleri üretmek için en iyi makinedir.

Özelleştirilmiş teknik özellikler

TM WEFT, E 24 geyç ve 247 inç’lik bir çalışma genişliğinde ve bu değer 62 inçe düşürülebiliyor. Özellikleri arasında; iki dikiş oluşturan zemin kılavuz çubuğu, KAMCOS®2 Single Speed ve iplik kopmalarının erken tespiti için entegre Laserstop aracı bulunuyor. Üretim sırasında aynı anda 24 atkı atabiliyor. İplik, iplik depolama besleyicileri olan bir cağlıktan teslim ediliyor.  Elektronik olarak kontrol edilen 4 silindirli bir sistem, kumaş alma işleminden sorumludur ve kumaş, bağımsız top sarma ünitesi no.64 ile sarılır. Makine dikişler doğrultusunda kontrollü sürtünme tahrikine sahiptir.

Memnuniyetle beklenen bir satış açıklaması

TM WEFT, Şanghay’daki ITMA ASIA + CITME 2018’de pazara tanıtıldı ve görüşmelerde en sıcak gündem konusu olduğunu kanıtladı. Hagen Lotzmann şunları söyledi; “Müşterilerimiz yeni atkı atma sistemli çözgü örme makinemizle son derece yakından ilgileniyor ve resmi pazara sunumu dört gözle bekliyorlar” dedi. Bu satış uzmanı, mükemmel maliyet:fayda oranına sahip bu standart model için ilk siparişlerin bu yıl gerçekleşmesini bekliyor.

TM WEFT, Çin’de başarıyla pazara sunuldu

KARL MAYER, geliştirdiği atkı atmalı yeni çözgü örme makinesi TM WEFT’i Chanzhou’daki Çinli şirketinde düzenlenen etkinlikle pazara başarı ile sundu. Makine sunumuna katılmak için 15 ila 18 Ocak 2019 tarihleri arasınde her gün ondan fazla şirketten temsilciler geldi ve bunlara tüccarlar ve dokumacıların yanı sıra tekstil üretimine geçmek isteyen terbiyeciler de dahildi. Ziyaretçiler Çin’in her yerinden, özellikle Shangdong ve Hebei’nin yanı sıra Jiangsu ve Zheijang’den, geldiler. Katılımcıların hepsi makinelerin maliyet:fayda oranından etkilendi. TM WEFT 247 inç E24 geyç modelinin iki versiyonu tela/astar üretirken gösterildi. Bir model bir kılavuz barlı geleneksel kumaş üretimi için, iki kılavuz barlı diğer versiyon ise özel uygulamalarda yüksek kaplanabilirlik için geliştirildi.

Her iki makine de etkileyici bir istikrarda ve 1.500 dak-1 gibi yüksek hızda çalıştı. Tüm konsept son derece iyi karşılandı. Hagen Lotzmann’a göre geri bildirim şöyleydi; “Müşterilerimiz TM WEFT’in fonksiyonlarına, kolay kullanımına ve güvenilirliğine odaklanmamızdan son derece etkilendiler.” Şirketin bölgedeki temsilcisi ILLIES China’dan Steffen Trabers ile birlikte, KARL MAYER Technische Textilien’in Satış Müdürü belirli projelerle ilgili birçok görüşme yaptı. İlk makineler satılmış durumda ve önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla sipariş bekleniyor.

Özellikleri ve konsepti ile temel bir model olan TM WEFT, üst düzey pazar için devam edecek olan mevcut WEFTTRONIC® II HKS’yi tamamlamak üzere tasarlandı. KARL MAYER bu nedenle Teknik Tekstil İş Birimi’nde denenmiş ve test edilmiş iki ürün hattı stratejisini genişletiyor.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied