22.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Türk moda endüstrisi ve küresel alıcılar IFCO fuarında buluştu

FuarlarTürk moda endüstrisi ve küresel alıcılar IFCO fuarında buluştu

- Haber Sponsoru -

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) iştiraki İTKİB Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen IFCO İstanbul Fashion Connection, 8-11 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde toplam 9 salonda gerçekleşti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuarda 588 katılımcı, başta Asya ve Avrupa olmak üzere Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Almanya, Malezya, Meksika, Nijerya, Panama, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık dahil 134 ülkeden 10.000’den fazla ticari ziyaretçiyle buluştu. Toplam 100.000 metrekarelik fuar alanında, aralarında DS Damat ve İpekyol’un da bulunduğu çok sayıda marka ve üretici, kadın giyim, erkek giyim, çocuk giyim, denim, spor giyim, gece ve düğün giyimi, iç giyim, çorap, deri ve kürk alanlarındaki en yeni koleksiyonlarını sergiledi.

Uçuş programlarındaki büyük aksaklıklara rağmen, ilk gün 2.600’den fazla davetli uluslararası VIP alıcı fuarı ziyaret edebildi. Koşullara rağmen fuar canlı bir ticari faaliyete sahne oldu. Uluslararası ziyaretçiler arasında Ackermans (Güney Kore), Al Shaya (Kuveyt), Apparel Group (BAE), Truworths (Kenya), Bodesa (Meksika), El Corte Ingles (İspanya) ve diğer ülkeler yer aldı. Şirketler kendileriyle ilgili tüm katılımcılarla bir araya gelerek siparişlerini tamamladılar.

Yeni yaratıcı tasarımlar IFCO’da sergilendi

Yeni yaratıcı tasarımlar IFCO’da sergilendi

Yeni ve yüksek kaliteli tasarımcı alanı The CORE İSTANBUL’da, Arzu Kaprol, Aslı Filinta, Cerenocak, Çiğdem Akın, Ersozata, Essin Barış, Ezgi Karayel, TAGG, Giyi World, Lug Von Siga, Mehmet Emiroğlu, Meltem Özbek, Kuela, Murat Aytulun, By the Oak, Nej, Selen Akyüz, Selin Küçüksöz, SYHZ wear, Tuba Ergin, Y Plus, Muse for All. gibi İstanbul Moda Haftası’nın uluslararası tanınmış tasarımcıları heyecan verici ve yaratıcı tasarımlarını sundu. Bergdorf Goodman & Niemann Marcus, Gate Berlin, Printemps ve Luisa Via Roma gibi uluslararası seçkin alıcılar, The CORE İSTANBUL’da sunulan koleksiyonların yaratıcılığına ve kalitesine ilk elden tanık oldu. Genç moda yaratıcıları için düzenlenen KOZA Tasarım Yarışması’nda daha da fazla tasarım gücü sergilendi. WGSN ve Accademia della Moda IUAD, trend konferanslarında en son koleksiyonlara ivme kazandırdı ve moda endüstrisindeki temel gelişmeleri sundu.

Katılımcılar fuardan memnun ayrıldı

Katılımcılar, fuarın özellikle küresel alıcılarla buluşma açısından önemli olduğu yorumunda bulundu. İpekyol Numune Takip Raporlama Uzmanı Ertuğrul Yalçınkaya, İpekyol olarak ilk kez IFCO fuarına katıldıklarını söyledi. Fuarın kendileri açısından çok iyi geçtiğini ve çok olumlu sonuçlar elde ettiklerini belirten Yalçınkaya, şunları kaydetti: “Çok sayıda ziyaretçi ve alıcı ağırladık, eşleştirme yaptık. Ağırlıklı olarak Rusya, Orta Doğu ülkeleri ve Avrupa Birliği ülkelerinden alıcılarla görüşmelere başladık. Özellikle fuarın ilk iki günü çok yoğun geçti. Sonraki günlerde de çeşitli görüşmeler yapmaya devam ettik. Standımızı ziyaret eden alıcılardan çok olumlu geri dönüşler aldık. Yabancı alıcılar, Türkiye’nin önemli hazır giyim markalarını özel bir salonda bir arada görüyor. Ülkemizdeki deprem felaketi nedeniyle elbette daha sakin bir fuar geçirdik.”

Bir sonraki IFCO’nun 9-11 Ağustos 2023 tarihlerinde düzenlenmesi planlanıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler