Hesabım

Ana Sayfa » Güncel » Alman makineciler ITMA Asia fuarında ziyaretçilerle buluşacak

Alman makineciler ITMA Asia fuarında ziyaretçilerle buluşacak

VDMA üyesi şirketler Şanghay'da gerçekleşecek olan ITMA Asia + CITME fuarında 56 katılımcı ile yer alacak.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ITMA Asia + CITME fuarında 2018 yılında 99 katılımcı ile yer alan Almanya, bu yıl pandemi ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle 56 katılımcı ile fuar alanında olacak. Alman makineciler için rezerve edilen alan, 2018’e kıyasla neredeyse yarı yarıya azalmakla birlikte, Almanya hala Çin’den sonra en büyük ikinci katılımcı ülke konumunda bulunuyor.

Haziran ayı başlarında düzenlenen VDMA sanal basın toplantısında, Oerlikon ve Truetzschler’in de aralarında bulunduğu VDMA üyesi şirketler Asya pazarı için öne çıkan çözümlerini tanıttı. Oerlikon Polimer İşleme Çözümleri Bölümü’nden André Wissenberg, Oerlikon’un fuarda müşterilerine ve ziyaretçilere sentetik elyaf üretimi alanında cazip teklifler sunacağını söyledi. Wissenberg Oerlikon’un öne çıkan özelliklerden birinin, %25’e varan enerji tasarrufu ve %30’a kadar daha yüksek üretim hızı, kolay bakım ve en iyi iplik kalitesi ile yeni nesil DTY eAFK Evo olacağını açıkladı.

Alman makineciler ITMA Asia’da geniş ürün portföyüyle yer alacak

Truetzschler’den Harald Schoepp, firmanın eğirme, taraklama, sentetik elyaf ve nonwoven segmentlerinden bir dizi heyecan verici yenilik sunacağını aktardı. Schoepp; “Pazara yeni sunulan ürünler üretkenlik, kalite ve verimlilik açısından yeni ölçütler oluşturacak” dedi.

KARL MAYER Group üç güçlü markası olan KARL MAYER, STOLL ve KM.ON ile çözgülü örme, düz örme, dokuma, çözgü hazırlık ve dijital çözümler alanlarından yenilikler sunacak. Tüm makine segmentleri ve hizmetleri için dijital çözümler geliştiren KARL MAYER’in portföyünde, ağa bağlı makinelerden verilere uzaktan erişim için bir gösterge panosu ve doğrudan buluttan veri aktarımı yoluyla son derece esnek, basit modelleme için bir ürün de bulunuyor.

Hem fiziksel hem sanal stant

Groz-Beckert fuarda, altı ürün alanının tümünden yeni ürünlerini hem fiziksel olarak hem de artırılmış gerçeklik yoluyla genişletilmiş biçimde sunacak. Firma, konuklarını yalnızca Salon 4, C 31’deki standında ağırlamakla kalmayacak, ayrıca fuara gidemeyen tüm ziyaretçileri sanal standına davet edecek.

Modern boyahaneler için bütünsel sistem tedarikçisi olan Thies GmbH & Co. KG, her bir bireysel uygulama amacı için doğru makine ve yardımcı tedarik sistemleri sağlıyor. Ayrıca, Endüstri 4.0 çözümleri ile ilgili müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere plan, mühendislik ve otomasyon konularında danışman olarak da hizmet veriyor.

Fuarda tanıtılacak otomasyon çözümleri artan talebe yanıt veriyor

Gittikçe daha fazla Asyalı müşteri otomasyon çözümleriyle ilgilenirken, Alman makineciler otomasyon çözümleri ile bu alanda artan talep üzerine yenilikler getiriyor. Saurer, tek tek makinelerde ve tüm tekstil fabrikalarına yayılan otomasyon yenilikleri ile, hem eğirme hem de büküm/kablolama fabrikalarında maliyet etkin otomasyona yönelik artan talebi karşılıyor. Saurer tasarım felsefesinin iyi bilinen E3 nitelikleri enerji, ekonomi ve ergonomi, iş gücü ve ergonomi ile ilgili acil sorunları ele alan akıllı teknolojilerle geliştirildi.

ITMA Asia fuar alanında otomasyon çözümleri ile yer alacak olan Lenze, entegre mühendislik araçları ve yazılım modülleri, otomasyon sistemleri ve dijital hizmetlerini tanıtacak. Bunlar, geliştirme süreçlerini önemli ölçüde hızlandırmak için dijital ikizi kullanıyor ve örneğin durum izlemeyi veya varlık yönetimini destekleyerek plansız duruş süresini azaltıyor ve OEE’yi iyileştiriyor.

Alman makineciler ITMA Asia fuarında ziyaretçilerle buluşacak
Alman makineciler ITMA Asia fuarında ziyaretçilerle buluşacak

Alman makinecilerden örme ve atkıda yenilikler

Saç örgüsü teknolojileri alanından en son gelişmeleri katılımcılara tanıtacak HERZOG’un çözümlerinin odak noktasını medikal teknoloji, tırmanma ve güvenlik halatlarının yanı sıra deniz ve açık deniz halatları oluşturuyor. Sebastian Stolle ayrıca Çin’deki yerel satış ekibinin, Almanya’dan deneyimli meslektaşları tarafından çevrimiçi olarak destekleneceğini dile getirdi.

Mahlo tekstil, kaplama, ekstrüzyon, film ve kağıt endüstrisi için ölçüm ve kontrol teknolojisi çözümlerini içeren  ürün yelpazesi ile fuarda ziyaretçilerle buluşacak. Mahlo’dan Stephan Kehry şunları belirtti: “Piyasadaki en iyi tarayıcı yelpazesiyle ve 75 yılı aşkın deneyimiyle, atkı düzeltmenin mucidi Mahlo, veri yönetimi açısından da öncülük ediyor. İlgili verileri ihtiyaç duyulan her yerde kullanıma sunmak, tüm dünyadaki endüstrinin genel görevidir. Uzun yıllardır bu yaklaşım aynı zamanda 3. nesil Alman aile şirketinin hızını da belirliyor.”

Neuenhauser şirketinin ITMA Asia’daki odak noktası Endüstri 4.0 olacak. Jörg Neyer Neuenhauser Tekstil Bölümü’nün, iplik ve dokuma fabrikalarındaki daha yüksek kalite standartlarına ve artan personel maliyetlerine işaret ederek Endüstri 4.0’a doğru ilerlediğini belirtti. Neuenhauser fuarda gezer temizleyiciler, çözgü leventleri, dok sarıcılar, taşıma araçları, taşıma otomasyonu ve taşlama makineleri gibi tanınmış ürünlerinin yanı sıra yuvarlak kovalar, kare kovalar ve dok taşıma için yeni nesil otomotiv kılavuzlu araçlar (AGV) da sunacak.

Tekstil terbiye firmaları için dijitalleşme ve sürdürülebilirlik ön planda

Tekstil terbiye firmalarının odak noktasında dijitalleşme ve sürdürülebilirlik yer alıyor. Sedo Treepoint’ten Andreas Hannes tekstil terbiye endüstrisinin üretim sürecini dijitalleştirmek için ileri teknolojiye ihtiyaç duyduğunu söyledi.  Daha sürdürülebilir tekstiller için artan bir ihtiyaç ve farkındalık da olduğunu dile getiren Hannes, Sedo Treepoint’in daha sürdürülebilir bir üretime daha fazla katkıda bulunacak ve üretim yönetimi ile verimliliğin geliştirilmesine yardımcı olacak entegre sistemler sunduğunu ifade etti.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Güncel Haberler

Yünsa, ikinci çeyrekte cirosunu yüzde 425 artırdı

Üst segment yünlü kumaş üretiminde dünyada lider firmalar arasında yer alan Yünsa, 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı....

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı her zamanki gibi tekstil sektöründe en yeni ekonomik ve teknolojik gelişmelere dair haberleri okuyucularla...

Küresel tekstil makine sevkiyatı 2021’de pandemi öncesini aştı

Pandemiye rağmen küresel tekstil endüstrisinde yatırımlar hız kesmedi. Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF) tarafından yayınlanan 44. Yıllık Uluslararası Tekstil...

Türk tekstil sektörünün ihracat sonuçları yüzleri güldürdü

Türk tekstil sektörü 2022 yılının ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ihracat oranını %9,9 artırarak 6,8 milyar...