Groz-Beckert 6 Ürün Alanıyla ITMA 2019’da Olacak

Groz-Beckert Barselona’da düzenlenecek olan ITMA 2019’da örme, dokuma, tarak, keçe, tafting ve dikiş alanlarındaki ürün ve hizmetlerindeki yenilikleri sunacak. Otomasyon ve dijitalleşme Groz-Beckert standının öne çıkan özelliği olacak.

Groz-Beckert 6 Ürün Alanıyla ITMA 2019’da Olacak
Groz-Beckert 6 Ürün Alanıyla ITMA 2019’da Olacak

Tekstil makineleri sektörünün lider fuarı ITMA 2019, 20-26 Haziran tarihleri arasında İspanya’da Fira De Barcelona’da endüstri profesyonellerini bir araya getirecek. Fuara dünyanın dört bir yanından 120 binden fazla tekstil ve konfeksiyon uzmanı ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Groz-Beckert de dahil olmak üzere, yaklaşık 50 ülkeden yaklaşık 1.600 katılımcı, araştırma ve geliştirme çalışmalarından bölümler sergileyecek. Bu önemli etkinlikte Groz-Beckert zengin ürün gamı ve yenilikleriyle Salon 8.0, Stant C101’de yer alacak.

Şirket altı ürün alanının hepsiyle yer alacak, Groz-Beckert Akademisi ve Teknoloji ve Geliştirme Merkezi (TEZ) de tüm alanlara ve ürün alanlarına yayılmış servis yelpazesiyle temsil edilecek. TEZ, problem çözme, optimizasyon ve yeni gelişmeler için geniş seçenek yelpazesini sunarken, Akademi kapsamlı eğitim yelpazesini gösterecek. Yeni bir özellik: olay zamanından ve konumundan bağımsız kalmamıza yardımcı olmak için analog yelpazenin dijital genişlemesi için planlar.

Arttırılmış Gerçeklik ile ürün dünyasına yolculuk

Bireysel ürün alanları, artırılmış gerçeklik sayesinde şirketin ürün ve hizmet dünyasına tamamen yeni sanal bir bakış sunuyor. Örme alanında da birçok yeni ürün arasında şunlar öne çıkıyor: Özel olarak, kesikli elyaf ipliklerle çalışan büyük çaplı yuvarlak örme makinelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir örme makinesi iğnesi. Optimize edilmiş geometrileri nedeniyle özellikle yüksek miktarda üretim için uygun bir çorap iğnesi. Düz örme makineleri için teknik tekstil alanında uygulama amaçlı kullanım için bir iğne ve düz örme sektöründe yeni incelik boyutlarına nüfuz etmeyi sağlayan bir iğne. Ayrıca, Örme bölümü, standdaki ziyaretçiler için çeşitli satış kampanyaları planlıyor.

Endüstri 4.0 anlamında otomatik ve dijital işlemler, özellikle dokuma hazırlığında, giderek daha önemli bir rol oynuyor. Groz-Beckert’in Dokuma bölümü bu zorluklarla mücadele ediyor ve ITMA’da dokuma hazırlığında yenilik ve otomasyonun nasıl görünebileceği konusunda canlı yayın yapacak. Ziyaretçiler, dokuma hazırlığı için yüksek performanslı makineler ve ayrıca geniş kapsamlı dokuma aksesuarları hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenecekler.

Keçe ürün alanı, dünyadaki nonwoven endüstrisine kapsamlı katkısını sunacak. İster yeni müşteri ürününün müşterilerinin bilgi birikimini korumasını iyileştirmesi veya iğne lojistiğini basitleştirmesiyle, müşteriye özgü etiket, ziyaretçilerin ITMA’da ayrıntılı olarak öğrenebilecekleri sayısız avantaj sağlıyor.

Groz-Beckert ürün alanları

Ürün kalitesi konusundaki artan talep, Tafting alanındaki son müşterilerin taleplerini de şekillendiriyor. İlgili araçlar maksimum performans gerektirir. Groz-Beckert, müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde karşılamak için kullandığımız geyç parça sisteminin (gauge part system) benzersiz kalite vaadiyle bu gereklilikleri yerine getiriyor.

Groz-Beckert’in en yeni ürün alanını entegre ettikten yaklaşık dört yıl sonra, Tarak alanı ITMA’da sayısız yeni gelişmeler sunacak. Ziyaretçiler, nonwoven endüstrisi için yeni InLine donanım serisini, daha da gelişmiş silindir ve doffer tellerini ve eğirme endüstrisi için sabit ve rotatif flatleri heyecanla bekleyebilir

Dikiş ürün alanı, çeşitli gereksinimleri karşılayan çeşitli yenilikler sunacak. Çünkü en hassas örme ürünlerden en kalın deriye kadar çok fazla malzeme çeşitliliği vardır. Dikiş işlemi her fırsatta farklı zorluklarla karşı karşıya kalır. Her durum için doğru ürüne sahip olduğumuzdan emin olmak adına Groz-Beckert geniş bir ürün yelpazesi sunuyor ve ek hizmetler ile gerçek dikiş işleminin çok ötesinde destek sağlıyor.

Bir önceki durak Techtextil ve Texprocess oldu

Groz-Beckert, ITMA 2019 öncesinde, 14-17 Mayıs tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşen Techtextil ve Texprocess fuarlarına katılmıştı.  ‘Kentsel Yaşam-Geleceğin Şehri’ (Urban Living – City of the Future) teması ile organize edilen teknik tekstiller ve nonwoven fuarı Techtextil ile tekstil ve esnek malzemeler işleme fuarı Texprocess firma açısından başarılı bir şekilde geride kaldı. Firma Salon 3, Stant F03’te Örme, Dokuma, Keçe, Tarak ve Dikiş ürün gruplarını ve hizmetlerini sergiledi. Firma burada kesikli elyaf iğneleme hattının (SVL) 3D baskılı bir modelini de gösterdi. SVL, Groz-Beckert müşterileri ve ortakları için son iki yıldır Şirketin Almanya Albstadt merkezindeki Teknoloji ve Geliştirme Merkezi (TEZ) yer alıyor.