Ana Sayfa » Güncel » Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

10 yıldır birliğin yönetim kurulunda yer alan Schellenberg, oybirliğiyle yeni görevine seçildi.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Fransız Tekstil Ekipmanları Üreticileri Birliği UCMTF’de görev değişimi yaşandı. 2004 yılından bu yana birliğin başkanlığını yürüten Bruno Ameline’nin emekli olmasının ardından yeni başkan olarak Hugues Schellenberg seçildi.

10 yıldır birliğin yönetim kurulunda yer alan Schellenberg, oybirliğiyle yeni görevine seçildi. Hugues Schellenberg, bilindiği gibi Fransa’nın Alsace eyaletindeki Dollfus-Muller firmasının CEO’sudur. Bir mühendis olan Schellenberg, Güney Fransa’daki Montpellier Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip. UCMTF’nin yeni başkanı olarak Schellenberg, ITMA fuarlarının sahibi CEMATEX’in yönetim kurulunda Fransız birliğini temsil edecek.

Seçim sonrasında bir konuşma yapan Schellenberg, 16 yılı kapsayan 4 görev süresince yaptığı çalışmalar için Bruno Ameline’a teşekkür etti ve ayakta alkışladı. Schellenberg şunları söyledi; “Covid salgını nedeniyle şirketlerimizin dünya çapında karşı karşıya kaldığı belirsiz ortamda UCMTF Başkanı olmak büyük bir onur fakat stresli bir sorumluluk. Son teknoloji ekipmanlarımız, en iyi standartlarda hizmetlerimiz, çok profesyonel ve motive olmuş ekiplerimiz sayesinde uzun vadede çok olumluyum ama şu anda işimiz inişli çıkışlı bir yolda.”

Yeni başkan pazarla derin bağları güçlendirecek

Schellenberg, Dollfus-Muller’in CEO’su olarak zamanının en az yarısını dünya çapında ziyaret ettiği müşterilerle geçiriyor. Bu sayede hem şirketini günlük bazda yönetmek hem de uzun vadeli stratejisini tasarlamak için pazarın ihtiyaçları ile ilk elden temas ve derin bir bağ kuruyor.

UCMTF’ye ek olarak Schellenberg, sosyal haklardan yoksun işçilerin istihdamını iyileştirmek için bir ticari birliğin başkanlığı da dahil olmak üzere birçok bölgesel ve ulusal dernekte aktif olarak yer alıyor.

Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı
Hugues Schellenberg UCMTF’nin yeni başkanı

Hatırlanacağı gibi, geçen yıl gerçekleşen ITMA Barselona fuarı sırasında UCMTF’nin Genel Sekreteri olarak Christian Guinet, görevi Evelyne Cholet’ten devralmıştı. Birlik bu yılın başında da kurumsal logosunu daha modern bir tasarımla yenilemişti.

UCMTF eğirme, nonwoven, dokuma, boya ve terbiye, kalite kontrol, geri dönüşüm ve kirlilik önleyici ekipmanlar; ve iklimlendirme ekipmanları ile yazılım alanlarında çalışan firmaları temsil ediyor. 2018 yılı verilerine göre Fransız tekstil makineleri ve çözümleri üreticilerinin en büyük pazarları; Çin, Türkiye, İtalya, ABD, Hindistan, Belçika, Almanya, Rusya ve Polonya olarak sıralanıyor. Dünyanın en büyük sekizinci tekstil ekipmanları ihracatçısı konumdaki Fransız üreticiler genel olarak KOBİ niteliğindedir. Sektör cirosunun %91’ini ihracattan elde ediyor ve son rakamlar 1 milyar Euro gelir elde edildiğini gösteriyor.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied