10.7 C
İstanbul
Pazar, Aralık 4, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

İlk Metaverse Moda Haftası gerçekleşti

Moda ve Perakendeİlk Metaverse Moda Haftası gerçekleşti

- Haber Sponsoru -

Dünyanın ilk Metaverse Moda Haftası (MVFW22) 24-27 Mart tarihleri arasında Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland’de gerçekleşti. 23 Mart akşamı açılış etkinlikleriyle başlayan haftada dört gün boyunca after party, alışveriş, panel konuşmalar, podyum gösterileri ve daha pek çok etkinlik yer aldı. Metaverse Moda Haftası’nı diğer dijital moda etkinliklerinden esas farklı kılan nokta ise, ürünlerin Ethereum blok zincirinde NFT, yani değiştirilemez kripto varlıklar olarak satın alınması oldu: Bu, kişilerin satın aldıkları ürünleri en azından teorik olarak metaverse’deki farklı platformlarda da kullanabileceği anlamına geliyor

Decentraland konuk panel konuşma küratörü David Cash etkinliğin önemini şu şekilde açıkladı; “Modayı, podyum gösterilerinden perakende satış deneyimlerine, sanat olarak sunulan moda, film, fotoğraf ve hatta gerçekliğin sınırlarının ötesine uzanan şekillerde sunulan modaya kadar mümkün olan her biçimde sunmaya çalıştık. Çünkü metaverse’de her şey mümkün.”

İlk Metaverse Moda Haftası gerçekleşti

Markalar Metaverse Moda Haftası’nda yeni koleksiyonlarını tanıttı

İlk Metaverse Moda Haftası sırasında, yeni oluşturulan Moda Bölgesi içindeki topluluk tarafından işletilen birkaç mahalle halka açıldı. Her yeni alanda markalar ve tasarımcılar podyumlarını, panellerini, galerilerini ve daha fazlasını öne çıkarma imkanı buldu. Mevcut lüks moda ve dijital markalar, hareketli hafta boyunca merakla beklenen giyilebilir koleksiyonlarını, dijital alanlarını ve çığır açan uygulamalarını sergiledi.

60’tan fazla marka, sanatçı ve tasarımcının katıldığı haftada, Tommy Hilfiger Decentraland’daki Boson Portal moda alanında İlkbahar 22’ Koleksiyonu’nu sunarken; 1 numaralı serumu Advanced Night Repair’a dayalı bir Giyilebilir NFT oluşturmak için Alex Box ile ortaklık kuran Estée Lauder de, yepyeni güzellik merkezlerinde sürükleyici bir deneyimle buradaki alanını tanıttı. Forever 21, yalnızca metaverse için tasarlanan özel bir Giyilebilir Koleksiyonu sundu. Philipp Plein ise kendi kurduğu NFT Sanatları Müzesi’nin (M.O.N.A) yer aldığı 65 parseli kapsayan birinci sınıf bir bölge olan Plein Plaza’yı tanıttı ve ayrıca, 3D sanatçısı Antoni Tudisco ile iş birliği içinde özel bir podyumda bir defileyi içeren, metaverse kaynaklı ilk koleksiyonunu sundu.

Kanadalı şarkıcı Grimes, Auroboros markasına ait Mystique’den ilham alan bir elbise giymiş bir avatar olarak DJ’lik performansıyla haftayı noktaladı.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler