33.2 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Monforts Montex®Coat kaplama ünitesinde yeni faydalar, yeni fırsatlar

ITMAMonforts Montex®Coat kaplama ünitesinde yeni faydalar, yeni fırsatlar

- Haber Sponsoru -

Monforts, Montex®Coat kaplama ünitesini 8-14 Haziran tarihleri arasında Milano’daki ITMA 2023 fuarında firmanın Salon 18’deki B106 standında sergileyecek. Montex®Coat çok çeşitli pazarlara hizmet veriyor ve tam PVC kaplamalar, pigment boyama veya minimum uygulama yüzeyi ve düşük penetrasyon işlemlerinin yanı sıra solvent kaplamalara da olanak tanıyor. Bıçak kaplama, rulo kaplama veya serigrafi baskı da bu sistemle gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle, enerji veya ham maddelerin ekonomik kullanımından ödün vermeden, esneklik ve bir kumaş çalışmasından diğerine hızlı bir şekilde geçme becerisinde en üst noktaya çıkmayı sağlıyor. Bu makinelerden 30’dan fazlası şu anda dünya çapında satılırken, bunların çoğunluğu halihazırda tam hizmet veren binlerce Monforts Montex ram hattından bazılarına entegre edildi.

Monforts Montex®Coat kaplama ünitesinde yeni faydalar, yeni fırsatlar

Ram makinelerinde atık hava arıtımı için Monforts çözümü

Bu sırada Montex ram makinesi, sağlamlığı ve uzun hizmet ömrünün yanı sıra kaynak verimliliği açısından pazardaki güçlü konumunu koruyor. Isı geri kazanımı ve enerji optimizasyonu seçenekleriyle geleneksel ram makinelerine kıyasla artık toplamda %40 enerji tasarrufu sağlanabiliyor.

Monforts Genel Müdürü Gunnar Meyer, ram makinelerinde atık hava arıtmanın yıllar boyunca özel zorluklar yarattığını, çünkü havanın belirli kumaşların işlenmesinde emisyon sınırlarına ulaşıldığını görebilecek önemli miktarda yağ, elyaf ve hatta mum partikülleri içerebileceğini söyledi. Bu sorunu ele alırken MonforClean modülünü doğrudan ram makinesine dahil ettiklerini belirten Meyer; “Bu ekleme ile kurutma işleminden kaynaklanan atık ısı, kurutma havasını önceden ısıtmak için kullanılıyor ve bu da gaz ve termal yağ ısıtmasına kıyasla gereken geleneksel ısı kaynağında radikal bir azalma sağlıyor” dedi.

Monforts Pazarlama Müdürü Nicole Croonenbroek ise şunları söyledi: “Milano’daki ITMA 2023 fuarında, hattınızda yapılabilecek çeşitli modifikasyon ve modernizasyonların yanı sıra en son teknolojilerimizin tüm faydalarını açıklamaktan mutluluk duyacağız. Yeni bir makineyle karşılaştırıldığında, yükseltmeler açıkça tanımlanmış faydalar sağlayan düşük maliyetli bir yatırımdır. Milano’ya gelin ve ekibimizle tanışın.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler