22.6 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

REFIBRA teknolojili LENZING ECOVERO elyafı döngüselliği yeniden tanımlıyor 

Elyaf ve KumaşREFIBRA teknolojili LENZING ECOVERO elyafı döngüselliği yeniden tanımlıyor 

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen selülozik elyaf üreticilerinden Lenzing Grup, Intertextile Shanghai Apparel Fabrics fuarında REFIBRA teknolojisine sahip LENZING ECOVERO’yu tanıttı. TENCEL™ Lyocell elyaflarında kendini kanıtlayan REFIBRA™ teknolojisinin LENZING™ ECOVERO™ ürününe uygulanması, firmanın ürünlerinde bulunan toplam tüketim sonrası içeriğin artırılmasına yardımcı olacak. Aynı zamanda firmanın bu geliştirmesi ve ölçeklendirilmiş üretimi sayesinde REFIBRA™ teknolojisi artık dünya çapındaki müşterilere sunuluyor. Ham maddeden son ürüne kadar tedarik zincirinin her aşamasında tanımlanabilirliğe sahip LENZING ECOVERO markalı viskon elyaflar, sektörde eko-sorumlu viskon için yeni bir standart belirliyor ve izlenebilirlik ve şeffaflığa katkıda bulunurken markalara ve perakendecilere özgün ürünler sunmalarını sağlıyor. Tüketicilerin ise bilinçli satın almalarını yardımcı olmayı hedefliyor. 

Orijinal LENZING™ ECOVERO™’nun çevre dostu faydalarını koruyan yeni viskoz elyaf, %20’si tüketim sonrası tekstil atıklarından oluşuyor. Bu atıklar selüloz zengin malzemelerden veya polyester-pamuk karışımlarından elde ediliyor. Atıklar, tüketici sonrası tekstil geri dönüşüm programlarını savunan önemli sektör ve yenilik liderleriyle iş birliği içinde toplanıyor ve sıralanıyor. 

Biyolojik olarak parçalanabilen LENZING ECOVERO elyafları, yüksek çevre standartlarını karşılayarak çevreye duyarlı bir üretim süreci kullanarak sertifikalı yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde ediliyor. Bu sayede sürdürülebilir bir tekstil değer zincirine katkıda bulunan elyaflar, aynı zamanda tüketicilerin moda seçimlerinin de daha düşük çevresel etki ile çevreye duyarlı olmasını sağlıyor. 

Lenzing Global Tekstil İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Florian Heubrandner

“Lenzing döngüsel ekonomiyi tekstil değer zincirinin merkezine yerleştiriyor” 

Lenzing Global Tekstil İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Florian Heubrandner; “İklim değişikliği çevre bilinciyle yaşamayı zorunlu kılarken, Lenzing sektörle iş birliği yaparak kolektif katılım ve sistemsel değişikliklerle tanımlanan bir gelecek oluşturmaya çalışıyor, bizi döngüsel bir ekonomiye doğru yönlendiriyor” dedi. LENZING ECOVERO ile REFIBRA teknolojisinin, çeşitli döngüsel tasarım yenilikleri için artan talebi karşılamak üzere iyi bir konumda olduğunu belirten Heubrandner, bu yeni ürünün, benzer vizyona sahip kumaş fabrikaları, giyim üreticileri ve tüketici markalarını, Lenzing ile birlikte bu dönüşümsel yolculuğa çıkmaya teşvik ettiğini dile getirdi. Heubrandner firmanın tüketici sonrası tekstil atıklarına yeni bir yaşam vererek döngüsel ekonomiyi tekstil değer zincirinin merkezine yerleştirdiğini sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler