30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

REFIBRA teknolojili LENZING ECOVERO elyafı döngüselliği yeniden tanımlıyor 

Elyaf ve KumaşREFIBRA teknolojili LENZING ECOVERO elyafı döngüselliği yeniden tanımlıyor 

- Haber Sponsoru -

Dünyanın önde gelen selülozik elyaf üreticilerinden Lenzing Grup, Intertextile Shanghai Apparel Fabrics fuarında REFIBRA teknolojisine sahip LENZING ECOVERO’yu tanıttı. TENCEL™ Lyocell elyaflarında kendini kanıtlayan REFIBRA™ teknolojisinin LENZING™ ECOVERO™ ürününe uygulanması, firmanın ürünlerinde bulunan toplam tüketim sonrası içeriğin artırılmasına yardımcı olacak. Aynı zamanda firmanın bu geliştirmesi ve ölçeklendirilmiş üretimi sayesinde REFIBRA™ teknolojisi artık dünya çapındaki müşterilere sunuluyor. Ham maddeden son ürüne kadar tedarik zincirinin her aşamasında tanımlanabilirliğe sahip LENZING ECOVERO markalı viskon elyaflar, sektörde eko-sorumlu viskon için yeni bir standart belirliyor ve izlenebilirlik ve şeffaflığa katkıda bulunurken markalara ve perakendecilere özgün ürünler sunmalarını sağlıyor. Tüketicilerin ise bilinçli satın almalarını yardımcı olmayı hedefliyor. 

Orijinal LENZING™ ECOVERO™’nun çevre dostu faydalarını koruyan yeni viskoz elyaf, %20’si tüketim sonrası tekstil atıklarından oluşuyor. Bu atıklar selüloz zengin malzemelerden veya polyester-pamuk karışımlarından elde ediliyor. Atıklar, tüketici sonrası tekstil geri dönüşüm programlarını savunan önemli sektör ve yenilik liderleriyle iş birliği içinde toplanıyor ve sıralanıyor. 

Biyolojik olarak parçalanabilen LENZING ECOVERO elyafları, yüksek çevre standartlarını karşılayarak çevreye duyarlı bir üretim süreci kullanarak sertifikalı yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde ediliyor. Bu sayede sürdürülebilir bir tekstil değer zincirine katkıda bulunan elyaflar, aynı zamanda tüketicilerin moda seçimlerinin de daha düşük çevresel etki ile çevreye duyarlı olmasını sağlıyor. 

Lenzing Global Tekstil İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Florian Heubrandner

“Lenzing döngüsel ekonomiyi tekstil değer zincirinin merkezine yerleştiriyor” 

Lenzing Global Tekstil İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Florian Heubrandner; “İklim değişikliği çevre bilinciyle yaşamayı zorunlu kılarken, Lenzing sektörle iş birliği yaparak kolektif katılım ve sistemsel değişikliklerle tanımlanan bir gelecek oluşturmaya çalışıyor, bizi döngüsel bir ekonomiye doğru yönlendiriyor” dedi. LENZING ECOVERO ile REFIBRA teknolojisinin, çeşitli döngüsel tasarım yenilikleri için artan talebi karşılamak üzere iyi bir konumda olduğunu belirten Heubrandner, bu yeni ürünün, benzer vizyona sahip kumaş fabrikaları, giyim üreticileri ve tüketici markalarını, Lenzing ile birlikte bu dönüşümsel yolculuğa çıkmaya teşvik ettiğini dile getirdi. Heubrandner firmanın tüketici sonrası tekstil atıklarına yeni bir yaşam vererek döngüsel ekonomiyi tekstil değer zincirinin merkezine yerleştirdiğini sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler