Çift Bükümde Yeni Bir Standart; Saurer FusionTwister

Saurer, kesikli elyaf ipliklerinin üretimi için yüksek üretkenlik ve %40’a kadar daha fazla enerji verimliliği sağlayan FusionTwister’ı bütün yeni özellikleriyle ShanghaiTex 2019 fuarında tanıtacak.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Emre Yoleri
Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Çift Bükümde Yeni Bir Standart; Saurer FusionTwister
Çift Bükümde Yeni Bir Standart; Saurer FusionTwister

Saurer Twisting Solutions, 25-28 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ShanghaiTex 2019 fuarında yüksek verimlilik odaklı büküm çözümlerini sergileyecek. Firma, 19. kez kapılarını açmaya hazırlanan fuarda E1 Salonundaki D40 standında müşterilerini ve ziyaretçilerini ağırlayacak. Saurer’in Asya pazarında öne çıkaracağı çözüm ise, kesikli elyaf iplikleri için yüksek randımanlı Saurer FusionTwister olacak.

FusionTwister, çift bükümlü kesikli elyaf ipliklerin düşük maliyetli bir şekilde üretilmesi için yeni bir ölçüt oluşturuyor. Saurer bu amacı sağlamak için, müşterilerinin karlılığını etkileyen enerji, ekonomi ve ergonomiden oluşan üç ana faktörü (E3) göz önünde bulunduruyor.

Enerji verimliliği ve esnek üretim

Makinelerin güvenilir düşük enerji tüketimi, yatırımda karar vericilerin dikkate alması gereken önemli bir özelliktir. Her türlü uygulama için optimize edilmiş bir iğ tahriğinin yanı sıra çok çeşitli ve besleme ebatı, üretim maliyetleri denklemindeki ana unsurlardır. Elektrik kullanımını makul bir düzeyde tutarak maksimum besleme ağırlığını işlemek günlük bir mücadele olduğundan; enerji tüketimi ve maliyetler, yatırım getirisini de etkileyen enerji verimliliğiyle  yakın ilişki içindedir. Saurer FusionTwister çift büküm  sistemi enerji tüketimini %40’a varan oranda azaltıyor. Makinenin kısa kurulum süresi, hava yoluyla hızlı iplik geçirme ve kolay kullanım, ergonomiyi optimize etmek için önemli hususlar arasında yer alıyor.

Bilgisayar kontrollü servo tahrik sistemi ile müşteriler, ipliği çapraz sarımlı bobinlere sarmak için şekil ve yoğunlukta büyük çeşitlilik gösteren yüksek derecede esnekliğe sahiptir. Bu hayati faktör, hızla değişen pazar ortamında başarılı olmalarını sağlar. FusionTwister’ın çok yönlülüğüne katkıda bulunan diğer özellikler yazılım güncellemesi ve yeni tasarlanmış bilgisayar panelidir. Bu, Saurer fabrika yönetim sistemi Senses için temel oluştururken daha iyi okunabilirlik ve daha fazla esneklik sağlar.

FusionTwister, müşterilerden gelen istekler ve spesifik talepler dikkate alınarak, kapsamlı pazar araştırmasına dayanarak geliştirildi. Öne çıkan özellikleri arasında şunlar yer alıyor; çapraz sarımlı bobinlerde optimum kalite, düşük enerji tüketimi, yüksek randıman, düşük yer gereksinimi, esneklik ve güvenilirlik, düşük gürültü düzeyi, kısa işlem ve hızlı kurulum, kolay makine ayarı, minimum bakım, en iyi maliyet/performans oranı.

HD-İğ

HD iğ, geleneksel iğlere kıyasla enerji maliyetlerinde yüksek düşüşe katkıda bulunan etkili bir iplik balon geometrisi oluşturuyor. HD-iğleri VTS-08 ve VTS-10 makine tiplerinde yer alıyor.

FusionTwister ayrıca üç besleme ebatına sahip bulunuyor; TwinPack direkt besleme 2 x 6”’in yanı sıra, tek besleme kovaları için 6”, 7” ve 8”.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied