Ana Sayfa » Güncel » SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek

SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek

Şirket tüm bu faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Avrupa’nın önde gelen esnek ambalaj film üreticisi SÜPER FİLM, yeni makine yatırımlarıyla büyüme hedeflerine giden yolda önemli bir adım attı. Son olarak 10.4 metre BRUCKNER 4. BOPP hattı ve 6. BOBST Metalize makinesine yatırım yaptığını duyuran şirket, bu sayede Uzak Doğu ve Amerika kıtası hariç, dünyadaki en büyük dokuzuncu kapasiteye sahip ambalaj filmi üreticisi konumuna gelmeyi hedefliyor.

1993 yılında SANKO HOLDİNG bünyesinde kurulan SÜPER FİLM, yeni yatırımıyla birlikte film üretimini yılda 184 bin ton, metalize kaplama kapasitesini ise yılda 35 bin ton düzeyine çıkararak dünyadaki sıralamasını üst sıralara taşımayı amaçlıyor.

Toplam 5 kıtaya ihracat yapan şirket, hali hazırda yılda 70 bin ton BOPP (çift yönlü gerdirilmiş polipropilen) Film; 48 bin ton BOPET (çift yönlü gerdirilmiş polyester) Film ve 6 bin ton Cast & Bariyer Film ve Koli Bantı üretimi gerçekleştiriyor. Ayrıca ürettiği filmlere yılda 28 bin ton kapasite ile alüminyum kaplayarak metalize film üretirken; yılda 12 bin ton kapasite ile de özel kaplama hattında üretilen filmlere yüksek bariyer, kolay açılabilirlik gibi farklı özellikler kazandırıyor. Şirket tüm bu faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek
SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek

SÜPER FİLM ihracatta büyümeyi hedefliyor

SÜPER FİLM Genel Müdürü Fahri Özer, şirketin Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya olmak üzere toplam 5 kıtaya ihracat yaptığını hatırlatarak, yeni yatırımı ve büyüme hedeflerine dair şu açıklamalarda bulundu:

“Yeni 10.4 metre BRUCKNER 4. BOPP hattı ve 6. BOBST Metalize makinesi yatırımlarımız ile film üretimini yılda 184 bin ton, metalize kaplama kapasitesini ise yılda 35 bin ton düzeyine çıkartacağız. Bu yatırım ile SÜPER FİLM, Uzak Doğu ve Amerika kıtası hariç, dünyada en büyük 9. kapasiteye sahip ambalaj filmi üreticisi konumuna gelecektir.”

Bu yatırımı için farklı bir yerleşim yeri seçen SÜPER FİLM, bu sayede üretim güvenilirliği ile birlikte kalifiye iş gücüne de katkıda bulunmayı hedefliyor. “Dünyamızı gelecek nesillere bırakacağız” prensibini benimseyen şirket, doğada dönüşebilen plastik filmler, daha az miktarda daha çok ürün paketlenmesi ve mono yapılar ile geri kazanım konusunda yapmış olduğu çalışmalar ile sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied