Ana Sayfa » Güncel » SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek

SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek

Şirket tüm bu faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Avrupa’nın önde gelen esnek ambalaj film üreticisi SÜPER FİLM, yeni makine yatırımlarıyla büyüme hedeflerine giden yolda önemli bir adım attı. Son olarak 10.4 metre BRUCKNER 4. BOPP hattı ve 6. BOBST Metalize makinesine yatırım yaptığını duyuran şirket, bu sayede Uzak Doğu ve Amerika kıtası hariç, dünyadaki en büyük dokuzuncu kapasiteye sahip ambalaj filmi üreticisi konumuna gelmeyi hedefliyor.

1993 yılında SANKO HOLDİNG bünyesinde kurulan SÜPER FİLM, yeni yatırımıyla birlikte film üretimini yılda 184 bin ton, metalize kaplama kapasitesini ise yılda 35 bin ton düzeyine çıkararak dünyadaki sıralamasını üst sıralara taşımayı amaçlıyor.

Toplam 5 kıtaya ihracat yapan şirket, hali hazırda yılda 70 bin ton BOPP (çift yönlü gerdirilmiş polipropilen) Film; 48 bin ton BOPET (çift yönlü gerdirilmiş polyester) Film ve 6 bin ton Cast & Bariyer Film ve Koli Bantı üretimi gerçekleştiriyor. Ayrıca ürettiği filmlere yılda 28 bin ton kapasite ile alüminyum kaplayarak metalize film üretirken; yılda 12 bin ton kapasite ile de özel kaplama hattında üretilen filmlere yüksek bariyer, kolay açılabilirlik gibi farklı özellikler kazandırıyor. Şirket tüm bu faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek
SÜPER FİLM yeni yatırımıyla dünyadaki konumunu güçlendirecek

SÜPER FİLM ihracatta büyümeyi hedefliyor

SÜPER FİLM Genel Müdürü Fahri Özer, şirketin Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya olmak üzere toplam 5 kıtaya ihracat yaptığını hatırlatarak, yeni yatırımı ve büyüme hedeflerine dair şu açıklamalarda bulundu:

“Yeni 10.4 metre BRUCKNER 4. BOPP hattı ve 6. BOBST Metalize makinesi yatırımlarımız ile film üretimini yılda 184 bin ton, metalize kaplama kapasitesini ise yılda 35 bin ton düzeyine çıkartacağız. Bu yatırım ile SÜPER FİLM, Uzak Doğu ve Amerika kıtası hariç, dünyada en büyük 9. kapasiteye sahip ambalaj filmi üreticisi konumuna gelecektir.”

Bu yatırımı için farklı bir yerleşim yeri seçen SÜPER FİLM, bu sayede üretim güvenilirliği ile birlikte kalifiye iş gücüne de katkıda bulunmayı hedefliyor. “Dünyamızı gelecek nesillere bırakacağız” prensibini benimseyen şirket, doğada dönüşebilen plastik filmler, daha az miktarda daha çok ürün paketlenmesi ve mono yapılar ile geri kazanım konusunda yapmış olduğu çalışmalar ile sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor.

Güncel Haberler

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...

Vanelli Tekstil dokuma yatırımında Itema’yı tercih etti

Türk tekstil sektörünün önde gelen firmalarından Vanelli Tekstil, yeni dokuma makinesi yatırımını Itema rapier R95002 ile yaptı. Yatırım sürecinde...

Zorluteks, Ecodesign ile çevreye yükünü hafifletiyor

Sürdürülebilir gelecek hedefiyle doğaya ve insana saygılı üretim süreçlerini destekleyen Zorluteks, bu alanda yeni bir adım daha attı. Türk...

Alman makineciler ITMA Asia fuarında ziyaretçilerle buluşacak

Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ITMA Asia + CITME fuarında 2018 yılında 99 katılımcı ile yer alan Almanya,...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied