20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Under Armour’ın yeni test kiti zaman ve maliyet engellerini ortadan kaldırıyor 

Yardımcı MateryallerUnder Armour’ın yeni test kiti zaman ve maliyet engellerini ortadan kaldırıyor 

- Haber Sponsoru -

ABD merkezli spor giyim şirketi Under Armour, test sağlayıcısı Hohenstein ile iş birliği yaparak yeni bir elyaf dökülme test kiti piyasaya sürdü. Şirket, yeni kiti kullanarak tedarikçilerden gelen malzemelerin kalitesini ve dökülme oranını güvenilir bir şekilde ölçebiliyor. Bu test yöntemi, tedarik zinciri içerisindeki tekstil şirketlerinin ürün geliştirme sırasında daha düşük dökülme oranına sahip malzemeler geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Şirketler bu kiti kullanarak testi kendi bünyelerinde gerçekleştirebilir; ya da bir test hizmeti sağlayıcısı olarak Hohenstein’ı görevlendirebilirler. Kiti tek seferlik satın almak yeterli oluyor ve sonrasında kullanıcılar proje ortağı James Heal’den ek malzemeler satın alabiliyor.

Yeni test yöntemi mikroelyaf sorununa dikkat çekiyor Görsel Kaynak: Under Armour

Yeni test yöntemi mikroelyaf sorununa dikkat çekiyor

Sentetik ve doğal kumaşların üretimi, aşınması ve yıkanması sırasında değişen derecelerde elyaf döküntüsü meydana geliyor. Şirketler, geliştirdikleri test yöntemiyle endüstrinin mikroelyaf sorununu daha iyi anlamasına ve bu sorunu azaltmasına yardımcı olmasını amaçlıyor.

Under Armour İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kyle Blakely, şimdiye kadar elyaf döküntü testinin sektördeki araştırma ve geliştirme faaliyetlerine entegre edilmesinin önemli bir zaman ve maliyet yatırımı gerektirdiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Under Armour olarak, dökülmeyi azaltmak için erken müdahalenin kritik önem taşıdığına inanıyoruz; bu nedenle test yöntemimiz özellikle zaman ve maliyet engellerini aşmak üzere tasarlandı.”

Bu test kiti, Hohenstein müşterileri için mikroplastik testlerine faydalı bir ek olarak ön plana çıkıyor. Son ürün için daha iyi erken aşama sonuçları sağlayan hızlı ve nispeten ucuz bir ön test niteliği taşıyor. Hohenstein CEO’su Dr. Timo Hammer, tekstil elyaf salınımı konusunda lider bir araştırma merkezi ve test laboratuvarı olarak bu yeni yöntemin mevcut portföylerini mükemmel bir şekilde tamamladığını belirterek şunları söyledi; “Under Armour ve tedarikçilerini test ve teknik danışmanlık için bağımsız, üçüncü bir taraf olarak desteklemekten gurur duyuyoruz.”

Under Armour, yüksek hacimli tekstil fabrikalarına ücretsiz test kitleri sağladı Görsel Kaynak: Under Armour

Under Armour, yüksek hacimli tekstil fabrikalarına ücretsiz test kitleri sağladı

Under Armour, test yöntemini kamuya açık hale getirmenin yanı sıra, dolaylı kapsam çerçevesinde erken müdahaleyi teşvik etmek için küresel tedarik zincirindeki yüksek hacimli tekstil fabrikalarına ücretsiz test kitleri sağladı.

Şirket, yeni bir pilot program aracılığıyla, 2024 Sonbahar/Kış’ında piyasaya sürülmesi beklenen en büyük polar ürününün daha az kumaş döken bir versiyonunu da geliştiriyor. Kumaş döküntüsünün daha az olması için için yeniden geliştirilmesini desteklemeye devam eden UA, sporcuları desteklemek için ürün dayanıklılığını ve performansını artırmayı hedefliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler