17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ISKO sürdürülebilir moda ve lüks denim koleksiyonlarını tanıttı 

Moda ve PerakendeISKO sürdürülebilir moda ve lüks denim koleksiyonlarını tanıttı 

- Haber Sponsoru -

6-8 Şubat tarihleri arasında ISKO gibi önde gelen markaların katılımıyla düzenlenen prestijli Première Vision etkinliğinde tekstil ve moda dünyası bir araya gelirken tüm gözler Paris’teydi. Etkinlik, önde gelen denim üreticilerinden biri olan ISKO’nun, merakla beklenen ISKO Casual Line ve ISKO Luxury by PG koleksiyonu da dahil olmak üzere en son atılımlarını tanıtması için bir platform görevi gördü. Denim kumaş üreticisi ISKO, moda dünyasındaki iddialı konumunu bir kez daha teyit ederek, sektörün takip etmesi gereken yeni kalite ve sürdürülebilirlik standartlarını belirledi. 

Günlük yaşamın şıklığını yeniden tanımlayan sürdürülebilir tekstil yenilikleri 

ISKO Casual Line’ın Première Vision Paris’teki lansmanında modern yaşam için tasarlanmış çok yönlü denim kumaşlar tanıtıldı. ISKO’nun tekstil ve teknoloji uzmanlığından yararlanan Casual Line, yenilenebilir kaynaklar ve geri dönüştürülmüş malzemelerle sürdürülebilir uygulamaları bir araya getirerek şıklığı günlük konforla birleştiriyor. Eşsiz patentli bir kumaş teknolojisine sahip olan Casual Line, dayanıklılık, yumuşaklık ve nefes alabilirlik sunan kumaşlar oluşturmak için FSC® sertifikalı viskon ve sertifikalı geri dönüştürülmüş tüketim sonrası polyester kullanıyor.

Günlük yaşamın şıklığını yeniden tanımlayan sürdürülebilir tekstil yenilikleri  Görsel Kaynak: ISKO

Her yaşam tarzı için çok yönlü ve çevre dostu moda 

Casual Serisi’nin çok yönlülüğü, kumaş kompozisyonunun ötesine uzanarak farklı stil ve zevklere hitap eden düşükten yükseğe esneme performansı ile destek sunuyor. Çeşitli modern yaşam tarzları ve her yaştan insan için tasarlanan bu kumaşlar, şıklığı günlük bir mesele haline getirerek gündelik şıklığı temsil ediyor. RE&UP gibi geri dönüşüm şirketleriyle yapılan ortaklıklar sayesinde koleksiyonun çevreye olan bağlılığı daha da vurgulanarak tekstilden tekstile geri dönüşümün sınırları zorlanıyor. 

ISKO, Casual Line’a ek olarak, İtalyan tasarımcı Paolo Gnutti tarafından tasarlanan yeni bir premium denim çağı olan ISKO™ Luxury by PG koleksiyonunu da sergiledi. Bu koleksiyon, Blob Trotters, Glamour Rock, Aurum Denim ve ChArmy gibi kapsül koleksiyonlar aracılığıyla zamansız ve beklenmedik stiller sunarak mevsimselliği ve cinsiyet ayrımını aşıyor. Stil ve sürdürülebilirliği gelişmiş tekstil uzmanlığıyla birleştiren ISKO™ Luxury by PG, modern çağ için premium denimi yeniden tanımlıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler