Ana Sayfa » Dokuma » Vandewiele Domotex Turkey 2019’da Yerini Alıyor

Vandewiele Domotex Turkey 2019’da Yerini Alıyor

Halı dokuma teknolojileri uzmanı Vandewiele, kapsamlı çözümlerini sunacağı Domotex Turkey 2019 fuarında, Türk halı endüstrisiyle buluşacak. Türkiye’de halı dokuma merkezi kabul edilen Gaziantep’teki fuar, Vandewiele için Türk müşterilerle buluşmada önemli bir platform kabul ediliyor.

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Vandewiele makinesi
Vandewiele Domotex Turkey 2019’da Yerini Alıyor

Granülden halıya kadar komple halı çözümleri sunan Vandewiele, 27-30 Nisan tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan Domotex Turkey 2019 fuarına Salon 2 Stant C215’te katılacak. Fuar Vandewiele için mevcut ve potansiyel müşterileriyle görüşmek ve potansiyel işlere dair olanakları değerlendirmek için ideal bir platform kabul ediliyor. Fuar aynı zamanda firmanın müşterileriyle uzun vadeli ilişkilerini güçlendirmesi ve yeni geliştirmelerini halı endüstrisine sunması için fırsat sağlıyor. Vandewiele bütün ürün gamları kapsamında, yetkinliğinin müşterilerine sunduğu avantajların altını çizecek.

Vandewiele, iplikte uzman

Bir halının nihai kalitesi esas olarak kullanılan ipliğin kalitesine bağlıdır. Vandewiele’nin dokuma ve taft halıdaki deneyimi, verimli iplik üretiminin teknolojik bilgisi ile birlikte, mevcut iplik ekstrüzyon ekipman hattının gelişmesine yol açmıştır.

Ekstrüzyondan sonra, iplikler sıklıkla kablolanır ve termo fiksaj işleminden geçirilir. Vandewiele grubuna bağlı Fransız şirket Superba, uzun yıllardan beri dünyanın önde gelen termo fiksaj ekipman üreticisidir. Superba ekipmanları, polipropilen, poliamid, akrilik, PET, yün gibi birçok farklı hammadde türünün fiksajı için doymuş buhar kullanan benzersiz ve yüksek performanslı bir sistemden yararlanıyor. Superba halı ipliği termo fiksajında TVP3 hattı ve akrilik çalışmalar için LV3 hattı ile çok iyi bir bilinirliğe sahip.

İplikte rastgele bir renk deseni basılmasını sağlayan degrade boyama makinesi zaten büyük bir başarı sağladı. Bu ise geliştiriciye, gerek taft halı kalitesinde gerekse dokumada kullanılabilecek yeni ve ilginç tasarımlar yaratma konusunda sonsuz olanaklar sunuyor. Ve başarı öyküsü, halı tasarımcıları için yeni fırsatlar yaratacak yeni Çok Renkli BiColor Frieze (Tekstüre) ipliklerin tanıtımıyla devam ediyor.

En esnek tafting sistemi: Colortec

Vandewiele’nin çatısı altındaki Cobble Tufting Systems tarafından pazara sunulan Colortec pazardaki en esnek tafting sistemini olarak tanımlanıyor. Bununla 5/32”, 1/7” veya 1/10” arası ölçülerde halılar ve kilimler için geniş çeşitlilikte ‘jakar desenleri’ elde edilebiliyor.

Colortec ve ICN teknolojisi Tekil İğne Kontrolü ile daha yüksek verimlilik ve kaliteye ulaşılıyor. Sadece gerektiği yerde hav tutamı oluşturulur ve bu nedenle şekilli halılar için iplik tasarrufu sağlanmış olur. Dahası, bu, ‘zayıf’ ipliklerle (örneğin yün), halı sırtında daha az iplik ve 12 renge ve çoklu renk karışımlarına kadar hav tutamı yapmanızı sağlar. Kesik havlı halılar veya kilimler, düşünülebilecek her desende üretilebilir. ICN teknolojisi ile her bir tutam, kullanılan renklerden herhangi biri ile seçici olarak dikilebilir, böylece doğrudan Axminster veya Wilton dokuma halıyla karşılaştırılabilir karmaşık desenlerde tekil taft yapıları üretilebilir.

Van de Wiele, dokumada uzman

HCiX2 Handlook Carpet Innovator yüksek yoğunluklu halı dokuma makinesidir. Bu makine patentli üç rapierli dokuma tekniğini kullanarak sabit hav iplikleri ile net bir halı sırtı, daha az ekleme ve daha yüksek dokuma verimi sağlar. Havlı yüzeydeki tasarım son derece nettir. Arka yüzünde görünür bir çözgü ipliği olmaması, halının gerçekten de elde dokunmuş gibi görünmesini mümkün kılıyor.

Akrilik, viskon, polyester ve benzeri HCiX2 halıları optimize edilmiş verimlilikle dokunuyor. Kenar tasarımları, dolgu efektleri ve doğal püsküller elde edilebiliyor.

Halı dokumada görülmeye değer “HCiX2” halı makinesi, metre başına 1500 diş ve 8 renkli çerçeveye (1500/8) sahip. 3 ve 4 metre genişliğinde olan bu yüksek yoğunluklu halı dokuma makinesi, yüksek kaliteli ürünler yaratarak, metrekare başına 5 milyon noktaya kadar halılar dokuyabiliyor. Aynı makine ile16 renkli çerçeve ve 750 dişle halılar dokunabiliyor. HCiX2, tablo dokuma için de mükemmel bir şekilde uygundur; dokuma halının geleneksel emek yoğun tasarım yerine, foto-gerçekçi bir resim gerçek zamanlı olarak işlenir ve dokuma makinesine uyan bir tasarıma dönüştürülür. HCiW2 ayrıca, 1200/8, 1000/19, 1000/8… vb. bilinen/yaygın konfigürasyonlarda da mevcuttur.

Tekstil Dokuma Haberleri

Stäubli TIEPRO çözgü bağlamada verimliliği artırıyor

İlk kez 2019 yılında pazara sunulan Stäubli TIEPRO çözgü bağlama makinesi, kısa sürede dünya çapında ünlü dokuma fabrikaları tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied