16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Vandewiele ile dokumanın sınırlarında yeni keşifler ITMA 2023’te

ITMAVandewiele ile dokumanın sınırlarında yeni keşifler ITMA 2023'te

- Haber Sponsoru -

Kapsamlı dokuma çözümleri ile küresel pazarda önde gelen üreticilerden Vandewiele, 8-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ITMA 2023 fuarında üç yeni halı dokuma makinesini ilk kez sunmak için Milano’ya geliyor. 250 rpm’ye kadar şimdiye kadarki en yüksek hızda dokuma yapan dijital  ‘Fast Creel’ (Hızlı Cağlık) ile RCF halı dokuma makinesi, aynı zamanda hızlı renk değişiklikleri için esneklik, daha az makine durması ve planlanabilir cağlık değişiklikleri ve daha az atık ipliği mümkün kılıyor. Hızlı Cağlık çözümündeki üç rapierli kesme ilmek makinesi USF, alternatif dokuma yapıları ve ilmeklerde mükemmel gerginlik kontrolü olanaklarına sahip bulunuyor. Halı üreticilerini daha yüksek verimlilik, benzersiz üretim ve gelişmiş sürdürülebilirlik için en yeni çözümler Vandewiele standında bekliyor.

Handlook dokuma makineleri segmentinde, yeni nesil HCE3+, son derece verimli üç rapierli dokuma yapılarını üretmek ve metin tasarlama ve yazmada yeni olasılıklar ortaya çıkaran yerel düz dokuma efektleri yapmak için Vandewiele U4 jakar makineleri ile donatıldı. Tüm dokuma makineleri ACES kısaltması ile karakterize ediliyor: Sensörlere ve analitik yeteneklere sahip otonom makineler, Bağlantılı makineler, Mekanik tahrikler yerine elektrik düzeneği ve operatörler yerine yapay zeka uygulayan akıllı makineler.

Vandewiele ile dokumanın sınırlarında yeni keşifler ITMA 2023’te

Farklı segmentlerden Vandewiele markaları en son teknolojilerini sunacak

Toplam 7 Bonas jakar makinesi, geleceğin teknolojisini göstermek için ITMA’da Salon 10, stant 201’de sergilenecek. Önde gelen tafting makineleri ve yardımcıları üreticisi Vandewiele-Cobble, ITMA 2023’te en son yeniliği olan Yüksek Hızlı Taft (High Speed Tuft – HST) makinesini sergileyecek. Şirketin yeni teknolojisi, daha hızlı ve daha verimli bir tafting çözümü sunarak tafting endüstrisinde devrim yaratmayı vaat ediyor. Savio, Aralık 2022’de Hindistan ITME fuarında başlayan ve ITMA Milano’ya varacak olan bir yol haritasında en yeni SAVIO otomatik sarıcı Proxima Smartconer®’ı piyasaya sürecek. Örme makineleri için iplik besleyicileri, izleme ve yağlama sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışında pazar liderlerinden biri olan MEMMINGER-IRO GMBH, Salon 4, D108 standında 240 metrekarelik bir fuar standında kendini tanıtacak. Şirketin BCF Ekstrüzyon departmanı da enerji tasarrufu, kolay kullanım ve geri dönüşüme odaklanan en son gelişmelerinin yanı sıra dokuma, tafting, iplik ekstrüzyonu, ısı ayarı veya terbiye alanındaki diğer markalarıyla fuarda olacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler