Ana Sayfa » Eğirme » Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu

Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu

Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu
Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu

Heimtextil Frankfurt 2018 fuarına katılan Lenzing yastıklar için yeni TENCEL® elyaflarını sergiledi. TENCEL® markalı liyosel elyafı, yastıklarda kullanım için teste edildi. Çalışmalar, TENCEL® elyafı dolgularının mükemmel bir botanik alternatif olduğunu gösterdi. Yapılan testler, nem yönetimi, hacim ve bakım kolaylığı açısından TENCEL® elyafıyla doldurulmuş yastıkların başarılı olduğunu gösterdi.

TENCEL® Elyaf Yastıkları – Botanik yatağa bir katkı

TENCEL® elyafları döşek bileşenleri ve döşek yastıklarından başlayarak yatak örtüleri ve nevresimler kadar neredeyse her alanda güzel bir uyku için kullanılıyor. Yatak segmentinde başka bir uygulama daha ortada duruyor; konforu geliştirilmiş yastıklar.

TENCEL® elyafları, ilk defa ‘Sherlock’ kullanılarak, bilimsel olarak test edildi

Hohenstein Enstitüsü’nün giysi fizyolojisi için terleyen, termal manken test cihazı ‘Sherlock’ ile tanışın. Bu manken, TENCEL® elyafıyla doldurulmuş yastıkları test etmek için ilk kez kullandı. Sherlock, farklı türde tekstil ürünlerinin giyim konforunu test etmek için kullanılıyor. Hohenstein Enstitüleri’ndeki Proje Yöneticisi Miriam Scheffelmeier; “Sherlock, bu ürün kategorisi için ilk defa TENCEL® elyaflarına sahip yastıkları denemek için kullanıldı. Sherlock, bir iklim dairesinde kesin olarak tanımlanmış koşullarda çalışıyor” dedi. Sherlock’ta gerçekleştiren testler, TENCEL® elyaflarının yastıklarda mükemmel nem yönetimine yol açtığını gösteriyor.  TENCEL® elyaflarının yastık içindeki payı ne kadar yüksek olursa, nem düzenleme de o kadar iyi oluyor.

Kolay bakım ve dolgun gövde

Lenzing’de hacim ve yıkama testleri ile ilgili daha fazla araştırma, TENCEL® elyaflarının polyester ile kombine edildiğinde çok iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor. Ağırlık ve neme maruz kaldıktan sonra, bu elyaf kombinasyonuna sahip yastıklar çabucak eski haline toparlanıyor. Test edilen yastıkların tümü arasında tüylerle doldurulmuş olan birisinde hacimler olarak toparlanma çok yavaş oldu. Yıkadıktan sonra bile,  TENCEL® elyaflarına sahip yastıklar iyi performans gösterdi. Bu nedenle ideal olarak evde yıkamaya en uygun üründür.

Kişisel yastıklar

TENCEL® elyaflarıyla yastıkları yumuşaktan serte, yassıdan daha hacimli olanlara kadar farklı seviyelerde doldurmak mümkündür.  Yastıklar, boyut, malzeme ve şekil açısından müşterilerin isteklerine uyacak şekilde tasarlanabilir. Uyuyan kişiye göre uyumlu kişisel yastıklar mümkün. Optimize edilmemiş yastıkların neden olduğu gerginlik ve baş ağrılarına son verebilirsiniz.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied