Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu
Yastıklar TENCEL® Elyafıyla Daha Konforlu

Heimtextil Frankfurt 2018 fuarına katılan Lenzing yastıklar için yeni TENCEL® elyaflarını sergiledi. TENCEL® markalı liyosel elyafı, yastıklarda kullanım için teste edildi. Çalışmalar, TENCEL® elyafı dolgularının mükemmel bir botanik alternatif olduğunu gösterdi. Yapılan testler, nem yönetimi, hacim ve bakım kolaylığı açısından TENCEL® elyafıyla doldurulmuş yastıkların başarılı olduğunu gösterdi.

TENCEL® Elyaf Yastıkları – Botanik yatağa bir katkı

TENCEL® elyafları döşek bileşenleri ve döşek yastıklarından başlayarak yatak örtüleri ve nevresimler kadar neredeyse her alanda güzel bir uyku için kullanılıyor. Yatak segmentinde başka bir uygulama daha ortada duruyor; konforu geliştirilmiş yastıklar.

TENCEL® elyafları, ilk defa ‘Sherlock’ kullanılarak, bilimsel olarak test edildi

Hohenstein Enstitüsü’nün giysi fizyolojisi için terleyen, termal manken test cihazı ‘Sherlock’ ile tanışın. Bu manken, TENCEL® elyafıyla doldurulmuş yastıkları test etmek için ilk kez kullandı. Sherlock, farklı türde tekstil ürünlerinin giyim konforunu test etmek için kullanılıyor. Hohenstein Enstitüleri’ndeki Proje Yöneticisi Miriam Scheffelmeier; “Sherlock, bu ürün kategorisi için ilk defa TENCEL® elyaflarına sahip yastıkları denemek için kullanıldı. Sherlock, bir iklim dairesinde kesin olarak tanımlanmış koşullarda çalışıyor” dedi. Sherlock’ta gerçekleştiren testler, TENCEL® elyaflarının yastıklarda mükemmel nem yönetimine yol açtığını gösteriyor.  TENCEL® elyaflarının yastık içindeki payı ne kadar yüksek olursa, nem düzenleme de o kadar iyi oluyor.

Kolay bakım ve dolgun gövde

Lenzing’de hacim ve yıkama testleri ile ilgili daha fazla araştırma, TENCEL® elyaflarının polyester ile kombine edildiğinde çok iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor. Ağırlık ve neme maruz kaldıktan sonra, bu elyaf kombinasyonuna sahip yastıklar çabucak eski haline toparlanıyor. Test edilen yastıkların tümü arasında tüylerle doldurulmuş olan birisinde hacimler olarak toparlanma çok yavaş oldu. Yıkadıktan sonra bile,  TENCEL® elyaflarına sahip yastıklar iyi performans gösterdi. Bu nedenle ideal olarak evde yıkamaya en uygun üründür.

Kişisel yastıklar

TENCEL® elyaflarıyla yastıkları yumuşaktan serte, yassıdan daha hacimli olanlara kadar farklı seviyelerde doldurmak mümkündür.  Yastıklar, boyut, malzeme ve şekil açısından müşterilerin isteklerine uyacak şekilde tasarlanabilir. Uyuyan kişiye göre uyumlu kişisel yastıklar mümkün. Optimize edilmemiş yastıkların neden olduğu gerginlik ve baş ağrılarına son verebilirsiniz.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied