MS Printing; JP4 ve JP7 ile ITM 2018’de

MS Printing; JP4 ve JP7 ile ITM 2018’de
MS Printing; JP4 ve JP7 ile ITM 2018’de

ITM 2018 fuarı kapsamıyla adeta sektördeki gelişmeleri yansıtıyor. Bu yıl dijital tekstil baskı salonu hem alan hem de katılımcı sayısıyla rekorlara imza atıyor. Bu salonun önde gelen markalarından MS Printing Solutions, fuar ziyaretçilerine dijital tekstil baskı teknolojilerindeki gelişmeleri sunacak. Katılımları hakkında bilgi veren Dover Group Türkiye Genel Müdürü Emre Tezcan her türlü tekstil dijital baskısında en gelişmiş, hızlı, ekonomik ve net çözümler sunacaklarının altını çizdi. Tezcan bu nedenle sloganlarını “MS ile Hayal Değil Gerçek” olarak açıkladı.

MS Printing Solutions fuarda dijital tekstil baskı segmentinin farklı hacim ihtiyaçlarına dönük çözümlerini sergileyecek. Bunlardan birisi JP4 küçük sanayi tipi kağıt/transfer baskı makinesi. Bu çözüm ile ekonomik, hızlı ve en hassas desen baskısı elde edilebiliyor. Orta ölçekli sanayi tipi JP7 dijital baskı makinesi bu alanda kendini kanıtladı. Özellikle gömlek gibi çok hassas desen baskıları için maliyet, uygulanabilirlik ve teknik açıdan en iyi çözümü oluşturuyor.

Tek geçişli/single pass dijital baskısının açık ara lideri olan Lario’nun sistemine pat birimi eklendi. Böylece üreticiler ayrı bir pat işleminden kurtulmuş oldu. Emre Tezcan bu yeniliğin önemine dikkati çekerek; “Lario pat sistemi üreticileri ayrı bir emdirme ve kurutma işleminden, daha uygun pat maliyeti ile kurtarmaktadır. Bu ise toplam üretim maliyetinin önemli ölçüde düşürülmesine katkı sunuyor” dedi.

Tekstilcilerin baskı yatırımlarında onlara en iyi makine fiyatını, üretim kapasitesini ve üretim maliyetini sunduklarını dile getiren Tezcan, ayrıca çok hassas desenler için en uygun çözümlere sahip olduklarını yineledi. Türkiye’de çok güçlü yerli teknik servisleri olduğunu hatırlatan Tezcan, yurt içinden yedek parça tedariği ve Mart ayında faaliyete geçen İstanbul’daki demo ve eğitim merkezi ile yatırımcıların aradığı ‘iş ortağı’ konumunda olduklarını kaydetti.

MS Printing Solutions yenilenmiş yapısıyla fuarda hedef büyüttü

ITM 2018 fuarından beklentilerini dile getiren Emre Tezcan, fuarın dünya çapında tanınmış olduğunu söyleyerek; “Türkiye başta olmak üzere ağırlıklı olarak Ortadoğu, Güney Asya, Orta Asya ve Balkanlar’dan ziyaretçilerle buluşmayı hedefliyoruz” diye konuştu. MS Printing Solutions tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital tekstil baskısında pazar lideri olduğunu savunan Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü; “İki yıldır Türkiye pazarında, distribütör üzerinden değil de kendi ofisimizi açarak daha da güçlendik. Satış kadromuzu da daha aktif ve etkili olacak şekilde yeniledik. Bu yeni yapımızla ilk defa ITM’de yer alarak pazar payımızı daha da arttıracağımıza eminiz.”