Otomasyon Uzmanı Erhardt+Leimer ITM 2018’de

Otomasyon Uzmanı Erhardt+Leimer ITM 2018’de
Otomasyon Uzmanı Erhardt+Leimer ITM 2018’de

Otomasyon uzmanı Erhardt+Leimer, bir tekstil ürününün ön ve arka tarafının algılanması için yeni bir kamera uygulaması sunacak.

14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek ITM 2018 fuarında, Alman otomasyon ve kontrol uzmanı Erhardt+Leimer, bir tekstil ürününün ön ve arka tarafının algılanması için yeni bir kamera uygulaması sunacak. ELSIDE isimli sistem, malzemenin yapısını, yüksek üretim hızlarında ve malzemenin bükülmesinden bağımsız olarak bile tanır; bu şekilde ön ve arka tarafı arasında yarım yapabilir. Hatalı dikilmiş bölümler daha sonraki proses üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceğinden, ELSIDE, tüm tekstil üretim süreçlerinde kullanıma uygundur. Üretime başlamadan önce, matris CCD kamerasının tekstil ürününün yapısını elde edeceği kısa bir öğrenme prosedürü gereklidir. Daha sonra, yanlış dikilmiş bölümlerde bir alarm sinyali verilir.

Otomasyon uzmanı Erhardt+Leimer’den binlerce kez kendini kanıtlamış kesme teknolojisi

Bu yeni çözümden ayrı olarak E+L, tekstil endüstrisi için geniş ürün yelpazesinden iki ELCUT kesme sistemini sunacak; 2013 yılında pazara sunulduğundan bu yana 1800 kez satılan son derece başarılı BTA80 kenar kesme sistemi ve çok çeşitli farklı damla ilmik formlarını güvenilir bir şekilde algılayan FE 5204 matrisli damla ilmik sensörlü BTA 2535 tüp kesme makinesi. Ayrıca, ELSMART ürün yönlendirme ve yayma sistemi, ELSTRAIGHT atkı düzleştirici ve kamera tabanlı ELCOUNT ilmik (pick ve course) sayım sistemi fuarda yer alacak.

Erhardt + Leimer, mümessili ITEKS ile Salon 14’teki Stant 05A’yı paylaşıyor.