SHIMA SEIKI, Yeni i-Vanize Opsiyonunu Sundu

SHIMA SEIKI hibrid kumaşların üretimi için yeni i-Vanize opsiyonunu pazara sundu

Japonya Wakayama merkezli, önde gelen bilgisayarlı düz örgü makineleri üreticisi SHIMA SEIKI, bilgisayarlı örme makinelerinin seçilmiş modellerinde yeni bir ‘i-Vanize (i-Plating) seçeneği’ni piyasaya sürdü.

i-Vanize seçeneği, yalnızca SVR093SP ve SVR123SP modellerine fabrikada takılarak sunuluyor. Her iki makinede yeni örme-dokuma hibrit kumaşlar sağlayan inlay (iplik yatırma) desenleri üretmek için özel ilmek bastırıcı plaka (loop presser) yer alıyor.

Geleneksel kaplama tekniklerinden farklı olarak, i-Vanize, alternatif ipliklerin düz jarse ilmeğinde jakar benzeri modeller üreterek, kumaşın her iki yüzeyinde belirli bir desen veya tasarımda görünmesini sağlayan ters vanize olarak adlandırılan yeteneği sunuyor.

i-Vanize, bu yeteneği aynı proses içinde ve daha yüksek verimlilik için tekil iğnelere sunarak bir adım ileriye taşıyor.

Ayrıca, SVR093SP ve SVR123SP’de  i-Vanize ile inlay (iplik yatırma) yeteneğini birleştirerek, tamamen farklı desen tasarımı için, yepyeni bir desen dünyası ortaya çıkıyor.