Stäubli Dokuma ve Örme Teknolojisinde Yeniliklerle ITM 2018’de

Stäubli Safir S40 Otomatik Tahar Makinesi ITM 2018'de
Stäubli Safir S40 Otomatik Tahar Makinesi ITM 2018’de

Dokuma ve örme sektörüne yeni teknolojiler geliştiren Stäubli, SAFIR S40 otomatik tahar makinesini Türkiye’de ilk kez ITM 2018’de çalışır şekilde sergileyecek.

Stäubli dokuma ve örme endüstrileri için yeni makine çözümlerini ITM 2018 fuarında sunacak. Türkiye ve bölge tekstil endüstrisinin buluşma platformu olan fuarda firma Salon 2 Stand 217’de ziyaretçileriyle buluşacak. Stäubli ekibi fuar boyunca müşterileri ve diğer ilgili tüm tarafları çözümleri ve hizmetleri hakkında bilgilendirecek.

Türk tekstil endüstrisinin yoğun bir küresel rekabetle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Stäubli, bununla birlikte, Türkiye’nin özellikle yüksek kaliteli gömleklik kumaşlar,  denim ve halıda önemli bir tekstil üreticisi olarak yoluna devam ettiğini gözlemliyor. Tekstil endüstrisinde öncü ortak olarak Stäubli, müşterilerin en önemli gereksinimlerini sürekli olarak inceleyip, yenilikçi ve ileri çözümler geliştiriyor ve yeni teknolojilerini ürün yelpazesine entegre ediyor. Bu şekilde çalışan Stäubli, dokumacıların gereksinimlerini mükemmel şekilde karşılayan geniş bir makine çeşitliliği sunuyor ve güvenilirlik, uzun servis ömrü, uygulama esnekliği açısından fabrikalara büyük avantajlar sağlıyor.

Stäubli’nin tekstil endüstrisi için sunduğu ürünler şöyle sıralanabilir; Otomatik dokuma hazırlık çözümleri (taharlama ve çözgü düğümleme), çerçeveli dokuma makineleri için ağızlık çözümleri (eksantrik makineleri, elektronik armürler), müşteriye özel dizimler ile yüksek hızlı Jakar makineleri, halı ve teknik tekstiller için dokuma sistemleri ve örme süreci için otomasyon çözümleri. ITM’de Stäubli standında sergilenecek ürünler arasında şunlar bulunuyor;

SAFIR S40 tahar makinesi – denim ve gömleklik kumaş çözgüleri için kompakt çözüm

Günümüzde dünyadaki binlerce dokuma fabrikası optimal dokuma hazırlık süreci için Stäubli otomatik tahar makinelerine güveniyor. Orta ve kalın iplik numaralarında, denim, nevresim, gömleklik kumaş ve spor giysilik için tasarlanan SAFIR S40 otomatik tahar makinesini dokumacılar Türkiye’de ilk kez ITM 2018’de çalışır şekilde görebilecekler. Bir veya daha çok sabit tahar istasyonuna hizmet veren bir mobil tahar makinesinden oluşan sistem kompakt alan gereksinimi sunuyor ve birçok farklı yerleşim düzenine olanak sağlayarak her fabrikaya uyum sağlıyor.

Zarif düz kumaşlar, havlu ve teknik kumaşlar için LX Jakar makinesi

Kalitesi kanıtlanmış olan LX Jakar makinesi bir Stäubli dizimi ile birlikte sergilenecek. Tavizsiz yüksek kaliteli malzemelerle yapılmış ve çok yüksek hızlarda en yüksek hassasiyetle çalışacak şekilde tasarlanan LX Jakar makinesi fabrikaların renkli Afrika damaskdan OPW (tek parça dokuma) hava yastığı ve havluya kadar herhangi bir uygulama için gelişmiş kumaşlar dokumasına olanak sağlıyor.

Stäubli’nin şerit ve etiket için geliştirdiği özel Jakar makinesi serisi LX12 ITM’de görülebilir. Çok yönlü ve kolay uyarlanabilirliği ile tüm iğneli tezgahlar için uygundur ve makine ayarlamaları yapmak için kolay erişim sağlar. Etiketler, dekoratif şeritler veya iç giyim için elastik şeritler dokunurken mükemmel sonuçlar için anahtardır.

Her uygulama için armürler ve eksantrik makineleri

Stäubli’nin rotary armürlerinin üçüncü nesli olan S3060/3260 serileri, Stäubli standının yanı sıra, çeşitli uygulamalara hizmet eden birçok diğer dokuma makinesi üreticilerinin standlarında görülebilir. Bu yeni nesil rotary armürler performans ve güvenilirlikte daha yüksek seviyelere ulaşıyor.

Mükemmel yüzeyler ve canlı tasarımları sergileyen halı örnekleri

Teknolojik gelişmeleri gösteren çeşitli etkileyici halı örnekleri sergilenecek; yüksek sıklıklı, özel atkı efektleri ile ve düşük havlı dokunmuş numuneler bu örnekler içinde yer alıyor.

İyileştirilmiş örme süreci için D4S otomatik çorap burun kapama cihazı

D4S otomatik çorap burun kapama cihazı bir yuvarlak çorap örme makinesi üzerinde tanıtılacak. Ziyaretçiler bu cihazın çorap örme sürecini ne kadar çok kısalttığını deneyimleyebilir.

Fritz Legler
Fritz Legler
Fritz Legler: Ziyaretçileri Yenilikçi Çözümlerimiz İçin Davet Ediyoruz

Stäubli Pazarlama, Satış ve Servis Başkanı Fritz Legler, ITM 2018 fuarında hem ilgilenen bütün ziyaretçilerin ağırlanacağı hem de ürün yelpazesinin en iyi şekilde sergileneceği yenilikçi bir stand konsepti ile katılacaklarını açıkladı. Legler; “Odak noktamız, dokuma ve örme fabrikalarının işlerini daha verimli bir şekilde sürdürmelerine ve gelecekte karşılaşacakları talep ve uygulamalara yanıt vermelerine imkan tanıyan gelişmiş teknolojilerimize olacaktır” dedi.

Stäubli makinelerinin uzun yıllara dayanan deneyim, yıllar süren AR-GE ve uzun süreli müşteri partnerliğinin bir sonucu olduğunu dile getiren Legler; bu sistemlerin ve çözümlerin birinci sınıf malzemelerden yapıldığını ve sağlam gövdeye sahip olduğunu belirtti. Legler şunları söyledi; “Stäubli makinelerinin çok yüksek çalışma hızlarında güvenilir şekilde çalışması; ve minimum boşta kalma süresi ile sürekli bir dokuma süreci sunması gibi beklentileri yerine getirebilmesi; ve böylece çok uzun bir ömür boyunca en yüksek üretkenliği sağlıyor. Buna ek olarak, yedek parça ve servislerin varlığının devam etmesi; Stäubli çözümlerini seçen fabrikaların farkında olduğu ve sürekli olarak beklediği bir diğer önemli avantaj.

Türk tekstil pazarının iyi durumda olduğunu kaydeden Fritz Legler, ancak küresel modayla bağlantılı olarak jakarlı dokumada bir düşüş gözlemlediklerini açıkladı. “Bu yıl ki ITM fuarı, tekstil endüstrisine yakın geleceğe olumlu bakmak için istek ve kuvvet getirecektir” diyen Legler; bu küresel durum içinde Staubli’nin geniş ürün yelpazesiyle Türk dokumacılara ve örmecilere daha fazla avantaj sağlayabileceğini belirtti. Legler, Stäubli’nin müşteri ihtiyaçlarına göre en ideal ve onlara uygun çözümler sunduğunu; kurulumunu gerçekleştirdiği ve sonrasında kesintisiz servis sağladığını; ayrıca müşterilerinin çalışanlarına eğitim verdiklerini sözlerine ekledi.