Mouvent TX801 ile Bir Makineden Fazlasını Sunacak

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mouvent TX801 ile Bir Makineden Fazlasını Sunacak
Mouvent TX801 ile Bir Makineden Fazlasını Sunacak

Mouvent ilk kez katılacağı ITM 2018 fuarında Türk tekstil endüstrisine TX801’i tanıtacak. Mouvent TX801, 200 m2/saat mükemmel baskılı kumaşlar üreten bir 8-renk multi-pas dijital tekstil baskı makinesi olarak tanımlanıyor.

Mouvent, üstün yeni dijital baskı makinesi TX801’I 14-17 Nisan’da, İstanbul’da düzenlenecek ITM 2018 fuarında sergileyeceğini duyurdu. Bu, firmanın çok yüksek baskı hızlarında, 2000dpi optik çözünürlüğe kadar tekstil üzerine en yüksek baskı kalitesinde üretim yapan 8-renk multi-pass dijital tekstil baskı makinesi TX801’i sergiledikleri ilk uluslararası fuarlardan biri olacak.

Fuar boyunca hergün 10:30, 11:30, 14:30, 16:30 saatlerinde, Mouvent standında TX801’in 4 kez canlı gösterimleri gerçekleştirilecek. Mouvent ekibi, tekstil endüstrisinde ileriye doğru gerçek bir sıçramayı görmeniz için ziyaretçileri ITM 2018’de Salon 5, 509A nolu standına davet ediyor.

Mouvent İşletme Direktörü Reto Simmen; “İstanbul’a gitmek ve yaratıcı dijital tekstil baskı teknolojmizi dünyayla paylaşmak bir ayrıcalıktır’’ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Şimdiye kadar bu makineyle ilgili aldığımız geri bildirimler, şu anda tam da pazarın ihtiyacının bu olduğunu gösteriyor; çok farklı yüzeylere, rekabetçi bir maliyetle baskı yapabilen yüksek güvenilirlikte bir endüstriyel dijital baskı makinesi. ITM’de canlı göstermek için sabırsızlanıyoruz.”

TX801 ile yüksek hız yüksek kalite

TX801, 8 renge kadar baskı yapar ve, tarayıcı tipinde bir makine olmasına rağmen, kaliteden ödün vermeden, verimliliği 200 m2/saat’e kadar yükselterek baskı işlerinin %50 kadarını tek geçişte tamamlayabilir. Bu verimlilik seviyelerine ulaşabilmek için TX801, Fujifilm’in Samba baskı kafaları entegre edilmiş MouventTM Cluster Teknolojisi’ne dayanan çok becerikli ve kompakt, tescilli bir baskı motoru geliştirmesi kullanır. Tek geçişte 16 g/m2 boya verirken, buna hız, hassasiyet ve ölçeklenebilirlik eşlik ediyor. MouventTM Cluster Teknolojisi sayesinde, TX801 2000dpi optik çözünürlükte baskı yaparak bitmiş üründe en yüksek baskı kalitelerinde sonuç elde edilir. Bu baskı makine 400mm rulo çapına kadar olan maksimum 1820mm kumaş eninde örgü, dokuma ve nonwoven tekstiller üzerinde işleyebiliyor.

Mouvent’ta Tekstil Makineleri Pazarlama ve Satış Müdürü Ghislain Segard; “Türk tekstil endüstrisinin uzun ve zengin bir tarihi var. En son yeniliklerimizi bu güzel ülkede sunmak bir zevk olacak” dedi. Segard; “Firma olarak kısa zamanda çok uzun bir yol katettik, ve ITM Istanbul bu yolculukta çok anlamlı başka bir dönüm noktasını temsil ediyor. TX801’in bu etkinlikte bir sansasyon yaratacağına eminiz” diye konuştu.

Geniş bir tekstil materyalleri yelpazesine, kısa ve orta ölçekli üretimde, canlı, renkli, yüksek kalitede, uygun maliyetli baskı yapması yanı sıra , TX801 çok dayanıklı, kompakt  ve ulaşılabilir bir baskı makinesi olarak tanımlanıyor.

ITM Ziyaretçileri TX801’in farkını görebilecek

Mouvent’in Türkiye Bölge Satış Müdürü Cenk Elkatip ise makinenin baskı kalitesinin rakipsiz olduğunu ve ITM’deki Mouvent standında ziyaretçileri buna kendi gözleriyle şahit olacaklarını söyledi. Elkatip; “Buna ek olarak, belli başlı dijital baskı makineleriyle mukayese edildiğinde çok rekabetçi olan metrekare başına baskı fiyatını da öğrenebilirler. Bu çözümü bu kadar cazip kılan da kalite ve uygun maliyetin kombine edilmiş olmasıdır.”

Türkiye’de Future Digital tarafından temsil edilen Mouvent, BOBST’un dijital baskı yetkinlik merkezi olarak, dijital baskının geleceğini keşfetmek, yaratmak ve ortaya koymak için kendini adamıştır. Firmanın amacı, her türlü malzemeye;tekstil, etiket, folyo, katlanır karton, oluklu mukavva ve daha fazlası üzerine baskı yapma imkanı sunan akıllı dijital baskı teknolojileri geliştirmektir. Haziran 2017’de kurulan Mouvent, İsviçre’de 5 fabrikada yaklaşık 100 uzman çalışana sahip bulunuyor.

Mouvent makinelerini üretmek için 3d baskı makinelerini kullanıyor; katmanlı üretim, makinelerin son derece entegre, hafif ve kompakt tasarımını mümkün kılıyor. Ayrıca, müşteriler sonuçtan oldukça memnun, İsviçre kalitesine çok rekabetçi toplam sahip olma maliyetiyle ulaşıyorlar.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied