Picanol, ITM 2018’de Rapier ve Airjet Yeniliklerini Sunacak

Picanol ITM 2018’de Rapier ve Airjet Yeniliklerini Sunacak
Picanol ITM 2018’de Rapier ve Airjet Yeniliklerini Sunacak

Picanol ITM 2018’de Rapier ve Airjet Yeniliklerini Sunacak – ITM 2018 fuarı 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türk pazarının öneminin altını çizen Picanol ekibi, Salon 2 Stant 216’da iki rapier ve iki airjet dokuma makinesini sergileyecek.

1998 yılından bu yana Türkiye’de kendi organizasyonuna sahip olan Picanol, İstanbul ve Bursa’daki ofislerinde toplam 26 kişiyi istihdam ediyor. Firma çalışanları satış faaliyetlerinin yanı sıra hizmet, baskı onarımı ve stratejik yedek parça stokunun mevcut olmasını sağlıyor.

OptiMax-i

Picanol, yüksek teknolojili rapier makinelerinin üretiminde üstün bir geçmişe sahiptir. Picanol, ilk dokuma makinesini 1975 yılında rapier atkı atma ile başlattı.  O zamandan bu yana Picanol dünya çapında 90.000’den fazla rapier makinesi kurulumu gerçekleştirdi. 750rpm’ye varan endüstriyel hızlarda OptiMax-i, endüstriyel üretimde dünyanın en hızlı rapier dokuma makinesidir. Yeni rapierin öne çıkan özellikleri arasında yüksek performans, daha sağlam yapı, yeni uygulamalar, akıllı enerji verimliliği, geliştirilmiş ergonomi ve kullanıcı dostu özellikleri yer alıyor. OptiMax-i, 190-540cm aralığında değişen tarak genişlik aralığında mevcuttur. Ayrıca Kılavuzlu Kancalı Sistem (GC) ve Serbest Hareket sistemi (FF) ile, aynı zamanda çok yönlüdür. Kılavuzlu Kancalı (GPG) Sistem, özel teknik kumaşlar için geliştirilmiştir. Bu arada, çok yönlülük için sürekli artan talebi karşılamak üzere diğer özellikler geliştirildi; Elektronik Atkı Gerginleştirici (EFT) SmartEye atkı dedektörü ve SmartCut atkı kesici bunlar arasındadır.

TerryMax-i

Picanol, havlu üretimi için geliştirilen TerryMax-i rapier dokuma makinesini de tanıtacak. Kumaşın düşük mekanizmalı direkt elektronik tahriği mükemmel hav oluşumunu garanti ediyor Dokumacılara programla ilmekten ilmeğe yüksek havın yanı sıra, sonsuz tasarım olanakları sağlayacak şekilde her bir atkı ipi mesafesini yönetebiliyor. Özel özellikler arasında OptiSpeed, hav yüksekliğini izlemeye ve iğne makaralı rulo kontrolünü sağlıyor. Bu, Picanol’ün hem airjet hem de rapier havlu makineleri sunan pazardaki tek üst düzey sağlayıcı olduğu anlamına geliyor.

OMNIplus Summum

OMNIplus Summum, Picanol’un yüksek performanslı airjet dokuma makinesidir. Bu model, airjet dokumada 30 yılı aşkın tecrübesi ile en son teknolojiyi birleştiriyor. Son teknoloji donatım ve yazılımı buluşturan OMNIplus Summum, kalite, performans ve enerji tüketimi açısından yeni pazar taleplerini karşılayacak bir sonraki seviyeyi sunuyor. Güvenilir BlueBoş elektronik platformu üzerine inşa edilen OMNIplus Summum, dokuma performansını attıran ve gelecekteki geliştirmeleri kolaylaştıran yeni özelliklerle doludur. OMNIplus Summum, tam elektronik basınç regülatörleri, her bir dokuma kanalı için ayrı bir dahili hava tankı ve yardımcı düzeler için benzersiz bir üçlü hava tankı konfigürasyonu ile donatıldı. Bu, makinenin kullanıcı dostu olmasını ve esnekliğini arttırıyor ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.

Picanol ITM İstanbul’daki standı ziyaret etmeye ve Picanol Trade Fair uygulamasını indirerek ekranda göreceklerinize hazırlanın.

Picanol, ziyaretçilerini yeni bir interaktif uygulamada ITM İstanbul’da standında sanal bir yürüyüşe davet ediyor. Picanol ITM standının tamamını avucunuz içinde seyredebilirsiniz. Makinelerin tam listesine göz atabilir, ürün türüne göre sıralayabilir veya özellikler listesine bir kerede göz atabilirsiniz.