30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Yürek Tekstil’den dijital tekstil baskıda büyük yatırım

BaskıYürek Tekstil'den dijital tekstil baskıda büyük yatırım

- Haber Sponsoru -

Dokuma, örme, baskı ve boyama tesisleri ile Türkiye’nin en büyük tekstil şirketlerinden biri olan Yürek Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Ar-Ge ve kaliteye verdiği önem, yeni teknoloji ve trendlere hızlı adapte olabilmesi ile tekstil konfeksiyon sektörünün saygın markaları arasında yer alan firma, ayrıca kendi özel renk ve kreasyonlarını oluşturmak isteyen, iş ortakları için geniş ürün yelpazesi ile ham kumaş ithalat ve satışı da gerçekleştiriyor.

Yürek Tekstil’in yaptığı yatırımın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yürek Tekstil, Konica Minolta’nın yeni SP1 ve Nassenger 8 tekstil baskı makinelerine yatırım yaptı

Konica Minolta Satış Müdürü Gianluca Macchi’nin yaptığı açıklamaya göre Yürek Tekstil, Konica Minolta’nın yeni tekstil baskı makinelerine yatırım yaptı

Konica Minolta SP 1, 8 renk, 216 baskı kafası, modül KM2048, reaktif boya

Konica Minolta Nassanger 8, 8 renk, 32 baskı kafası, modül KM1024, reaktif boya

Epson’un yeni reklam yüzü olimpiyat rekortmeni atlet Usain Bolt oldu

Epson, dünyanın en hızlı kısa mesafe koşucusu olan ve sekiz kez olimpiyat altın madalyası kazanan Jamaikalı Usain Bolt ile EMEAR (Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya) çapında bir partnerlik kurduğunu duyurdu.  İngiltere ve Almanya’da başlayan bir televizyon reklam kampanyasında Epson EcoTan ile birlikte rol alan Bolt ayrıca reklam panolarında, web sitesi banner reklamlarında online olarak, büyük perakende satış noktalarında ve sosyal medyada da görülecek.

Epson Europe Başkanı Yoshiro Nagafusa, Usain Bolt’un onlar için mükemmel bir partner olduğunu belirterek konuya ilişkin şu açıklamada bulundu; “O, dünyadaki en tanınmış insanlardan biri ve onun sempatik karakteri, düşük maliyetli baskı çözümlerimizi akılda kalıcı ve ilgi çekici bir şekilde hayata geçirmeye yardımcı olacak. Daha fazla kişinin her zamankinden daha çok evden çalışması ve modern aile hayatının daha yoğun hale gelmesiyle, EcoTank yazıcılarımız ve sağladıkları maliyet tasarrufu avantajları hakkında daha fazla farkındalık yaratmanın tam zamanı.”

EcoTank yazıcılar hakkındaki bilgilerin yayılmasına yardımcı olmak için Epson ile çalışmaktan oldukça  mutluluk duyduğunu dile getiren Bolt, yalnızca gerçek bir fark yaratabileceğine inandığı markalarla ortaklık yaptığına dikkat çekti.

Mimaki web seminerde Covid-19 pandemisinin etkileri konuşuldu

Mimaki Europe, 30 Haziran tarihinde düzenlediği bir online canlı etkinlik (live event) ile endüstriyel reklamcılık endüstrisiyle buluştu. Mimaki’nin ilk canlı web seminerinde Covid-19 pandemisinin endüstriyel reklamcılık sektörüne etkisi ve kriz sırasında ortaya çıkan baskı fırsatları ele alındı. Seminerde medya (malzeme) tedarikçilerinin endüstriyel reklamcılık için fikirleri ve deneyimleri paylaşıldı. Bu şirketler arasında Neschen Coating GmbH, Lintec Europe, Avery Dennison ve Guandong yer aldı.

Mimaki Europe Genel Satış Müdürü Ronald Van Den Broek yaptığı açılış konuşmasında Covid-19’un dijital baskı endüstrisi üzerindeki etkisi hakkındaki görüşlerini açıkladı. Yapılan bir anketle sektörün çok güçlü bir şekilde etkilendiğinin ortaya çıktığını söyleyen Van Den Broek, bununla birlikte toparlanmanın yavaş yavaş başladığını kaydetti. Pandeminin etki, süren etki, yeni duruma dönüş ve yeni endüstriyel dinamikler olmak üzere dört fazı olduğunu belirten Broek, müşterilerin satın alma davranışları hakkında da şu başlıkları aktardı; daha fazla çok yönlü uygulamalara ihtiyaç duyuluyor; otomasyon konusu trend durumda; üretim verimliliğini arttırmak temel nokta ve yatırımları optimize etmek.

Mimaki Europe Ürün Yöneticisi Danna Drion ve Uygulama Uzmanı Mark Sollman moderatörlüğünde gerçekleşen panele Neschen Coating’den Dirk Peereboom, Lintec Europe’dan Gary Dixon, Avery Dennison’dan Alessandro Sacchi ve Frank Marquat ve Guandong adına Fabio Elmi katıldı.

Panelde ele alınan konular

Firma temsilcileri pandemi döneminde insanların evden çalıştığını, önceliğin insan sağlığını korumak olduğunun altını çizdi. Drion’un bu dönemde hangi sektörde talep artışı gördükleri’ şeklindeki sorusuna firmalar sırasıyla şu yanıtları verdi;

Lintec Europe: cam grafikleri ve ofis grafikleri, zemin grafikleri.

Neschen: zemin grafikleri, yeşil ürünler

Avery Dennison: akıllı mesafe, zemin grafikleri, PVC içermeyen ürünler

Guandong: iç mekan uygulamaları, zemin grafikleri, duvar uygulamaları, tekstil uygulamaları, çevresel ürünler, anti-bakteriyel ürünler

Firmalar diğer yandan çevreci, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir ürünlere dönük bir trend konusunda hemfikir görünüyor. Your Print Partner Group’un CEO’su Stuart Maclaren ise panelde ‘Müşteri Persfektifi’ ile pandeminden nasıl etkilendiklerini ve yaptıkları işleri anlattı.

Webinarın son bölümünde Mimaki Europe’tan Bert Benckhuysen baskı ve reklamcılık sektörü için geliştirdikleri çözümler hakkında bilgi verdi.

Dijital baskı haberleri: Mimaki web seminerde Covid-19 pandemisinin etkileri konuşuldu
Dijital baskı haberleri: Mimaki web seminerde Covid-19 pandemisinin etkileri konuşuldu

Sensient inkjet mürekkep işini Sun Chemical’a sattı

Sensient Technologies Corporation, Sensient Imaging Technologies hisselerinin %100’unu ve mürekkep üretimi ile ilgili diğer bazı varlıklarını satmak için, Sun Chemical ve onun ana şirketi DIC Corporation ile kesin bir anlaşma imzaladığını açıkladı. İşlemin 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Sensient Imaging Technologies S.A., dijital inkjet baskıda standardı belirleyerek, müşterilerine yenilikçi dijital teknoloji sunan güvenilir bir marka olarak tanınıyor. Tekstil baskı, endüstriyel baskı ve süblimasyon baskı için dijital mürekkep tedarikçisi olan Sensient, dünya çapındaki müşterilerine değer katan yüksek kaliteli çözümleri geliştiriyor. Sensient’in su bazlı çözümlerde edindiği deneyim, bir dizi endüstriyel pazar için yeniliklerle sonuçlandı ve bu geliştirmelerin Sun Chemical ile uyuşma yeteneği bu teklifi daha da güçlendiriyor.

Sensient’in Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Paul Manning; “Geçen yıl açıklandığı gibi, inkjet mürekkep işinin satışı ana işlerimize odaklanmamızı güçlendirecek. Bu işimizin sektöre bağlı bir alıcıya geçirebilmekten memnunuz. Müşterilerimize verdiğimiz hizmet ve kalite taahhütlerimiz sürdürülecek ve kesintisiz bir geçiş sağlamak için çalışacağız” dedi.

Stratejik satın alma Sun Chemical’ı güçlendirecek

Sensient Imaging Technologies’e yapılan bu stratejik yatırım, Sun Chemical ve DIC’ın müşterilerine ve distribütör partnerlerine en yüksek hizmet standartlarını ve çözümleri daha da güçlendirecek tamamlayıcı teknolojileri kullanarak inkjet mürekkep kapasitesini ve uzmanlığını genişletmesine olanak tanıyacak.  Sun Chemical ve DIC için inkjet stratejik bir segmenti oluşturuyor ve Sensient Imaging Technologies’e yapılan bu yatırım dijital segmente bağlılığı gösteriyor.

Sun Chemical Gelişmiş Malzemeler Başkanı Mehran Yazdani şunları söyledi; “Bu satın almanın sadece Sun Chemical için değil dijital mürekkeplerin geleceği için sunduğu fırsatlardan dolayı heyecanlıyız. Sensient Imaging Technologies’in portföyü ve sektördeki uzmanlığı, endüstriyel inkjet mürekkep çözümlerindeki kapsamlı geçmişimizle birleştiğinde, müşterilerimize birleşik desteğimizi arttıracak. Müşterilerimiz dijital baskının çevik tedarik zincirine ve üretim esnekliğine güveniyor, bu nedenle gelecekteki yenilikleri ve genişlemeyi yönlendireceği için bu satın almaya değer vereceklerdir.”

Sun Chemical, dijital alanda Sensient Imaging Technologies’in itibarini güçlendirmeye ve müşteri odaklı bir geçiş yapmaya odaklanmış bulunuyor.

Vergi artışı Orafol fiyatlarını etkilemedi

Kendinden yapışkanlı grafik folyoları, reflektif folyoları ve çift taraflı bant sistemleri içi yenilikçi çözümler sunan Orafol Turkey, müşterilerine önemli bir açıklama yaptı. Firmanın devletin yeni koymuş olduğu %20’lik vergiden etkilenmediğini açıkladı. Bu nedenle Orafol, eski fiyatlarla yola devam edeceğini, fiyat politikasında bir değişiklik yaşanmayacağını müşterilerine bildirdi.

Vergi artışı Orafol fiyatlarını etkilemedi
Vergi artışı Orafol fiyatlarını etkilemedi

Baskı makinesi üreticileri operasyona yeniden başlıyor

Dijital baskı makinesi üreticileri Avrupa’daki fabrikaları yeniden açmaya başladı. İşte bazı oyuncular ve onların mesajları.

Durst; “Durst, etiket ve ambalaj endüstrisi için baskı sistemleri sistematik olarak önemli sınıflandırıldığından Nisan ayının başında kısmi olarak operasyonlara devam edebildi. Şimdi İtalyan hükümeti kamu yaşamını sürdürmek için 2. aşamayı başlattı.

İhracata yönelik bir şirket olarak, Durst – hemen başlayarak ve gerekli tüm güvenlik düzenlemelerine uygun olarak – üretime başlayabilir. En geç 4 Mayıs’ta Durst’lerin çoğunluğuna yeniden Brixen’deki genel merkezden ulaşılabilir ve Müşteri Deneyimi Merkezi müşteri randevuları, makine tanıtımları ve kabul testleri için tekrar kullanılabilir”.

Konica Minolta; “İtalya Başbakanı ve Regione Lombardia’nın Covid-19’un bulaşma riskinden kaçınmak için en son genelgesi ile birlikte yarın 4 Mayıs 2020 itibariyle operasyonumuza yeniden başlamaya hazırız”.

EFI Reggiani; “4 Mayıs’tan itibaren EFI Reggiani Demo Centre’ın tüm istek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için kapılarını yeniden açtığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Çalışanlarımızın sağlığı ve refahı her zaman ana önceliklerimizdir. EFI Reggiani bunu mümkün kılmak için iş güvenliğini artırmak adına ilave önlemler almış ve tesisimizde sanitasyon çalışmaları arttırılmıştır”.

SPGPrints sürdürülebilirlikte sınıf atladı

Çevreye ve insan sağlığına zararsız kimyasallar konusunda yeni adımlar atan SPGPrints, BLC/Eurofins tarafından yapılan ZDHC (Tehlikeli Atıkların Sıfır Deşarjı) Denetiminde 3. Seviye sınıfına layık görüldü. Sürdürülebilir dijital baskı çözümleri konusunda sorumluluk alan SPGPrints, tekstil alanında kullanılması amaçlanan dijtal baskı ürünleriyle tüm genel sürdürülebilirlik standartlarına uymaya çaba gösteriyor. Bu amaç ışığında SPGPrints, en genç ve en yenilikçi sürdürülebilirlik girişimlerinden biri olan ZDHC Vakfı Roadmap to Zero (Sıfır atığa doğru yol haritası) Programını seçti.

SPGPrints tarafından dijital baskıcılıkta kullanılmak için üretilen tüm reaktif boyalar test edildi ve üçüncü bir tarafça yürütülerek yakın bir zamanda tamamlanan denetim sonucunda, mümkün olan en üstün seviye ZDHC uyum değeri olan 3. Seviye sınıfına layık görüldü. Bu sonuç, ZDHC ideallerine ulaşılması sürecinde SPGPrints şirketinin katkısının büyük olduğunu gösteriyor.

Dijital Baskı Haberleri: SPGPrints sürdürülebilirlikte sınıf atladı
Dijital Baskı Haberleri: SPGPrints sürdürülebilirlikte sınıf atladı

Dijital Baskı Haberleri: Promakim ürettiği yüz kalkanlarını sağlıkçılara sundu

Roland DG yetkili satıcısı Promakim, coronavirüs salgınıyla mücadele ihtiyaç duyulan yüz kalkanlarını Roland LV-180 gravür makinelerini kullanarak üretiyor. Dijital baskı ile üretilen bu yüz kalkanları sağlık çalışanlarının kullanımı için sağlık kuruluşlarına ulaştırılıyor.

Promakim tarafından yürütülen bu özel çalışmanın ilk aşamasında, 3 temel parçadan oluşan yüz kalkanlarını üretmek için masaüstü FDM tipi 3D yazıcılar kullanıldı. Yüz çevresini virüslerden koruyan, nefes almayı ve görüşü kısıtlamayan şeffaf Pet-G filmleri üretmek için Roland’ın LV-180 lazer gravür makineleri kullanıldı. Hijyenik koşullar altında toplanan koruyucu yüz kalkanları, talep eden sağlık kuruluşlarına teslim edildi.

Dijital Baskı Haberleri: Promakim ürettiği yüz kalkanlarını sağlıkçılara sundu
Dijital Baskı Haberleri: Promakim ürettiği yüz kalkanlarını sağlıkçılara sundu

swissQprint Greentech: hem ekonomik hem ekolojik baskı

Pigment Reklam’ın Türk dijital baskı endüstrisine sunduğu amiral markası swissQprint, müşteri yararını ve çevre uyumluluğunu eşit derecede gözeten geniş format UV baskı çözümleri geliştiriyor. Firma bu önceliğini swissQprint Greentech (yeşil teknoloji) ibaresiyle vurgulamaya başladı. Ünlü İsviçre mühendisliğinin bir ürünü olan swissQprint’in Greentech etiketi hem kullanıcılar hem de çevre açısından birçok önemli kriteri kapsıyor.

Baskı üretiminin çevre dostu olmasını isteyen baskı profesyonelleri swissQprint Greentech etiketine güvenebilir.   swissQprint UV baskı çözümleri ile çevreyi kirletmeden, doğayı ve insan sağlığını tehdit etmeden baskı gerçekleştirilir. Üstelik dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu teknolojiler en az bakım ihtiyacına sahiptir. swissQprint’in çevre dostu çözümlerinin temel noktasını en küçük ekolojik ayak izi bırakma oluşturuyor. Bunun gerçekleşmesine dört ana faktör katkı sağlıyor; kısa sevkiyat mesafeleri, olağanüstü dayanıklılık, düşük bakım gereksinimi ve UV LED baskı teknolojisi.

Büyük objelerin üretimi için 3DGD-1800

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının önde gelen markası Mimaki, ürün portföyünü genişleterek kullanıcılarına yeni uygulama olanaklarına kapı açıyor. Mimaki 3DGD-1800 3D baskı makinesi, çığır açan üretim hızı ile endüstriyel reklamcılara gerçek boyutlarda nesneler üretme fırsatı sağlıyor. Geleneksel Eriyerek Kaynaşan Filamanla Üretim (Fused Filament Fabrication – FFF) tipi 3D baskı makinelerine kıyasla 3 katı daha hızla, büyük ölçekli nesneler üretebilen bu makine, Mimaki’nin 2D alanındaki deneyim ve uzmanlığını 3D ile buluşturuyor. Yenilikçi bir konsepte sahip olan bu çözüm 1 Nisan 2020 tarihi itibariyle ticari olarak kullanıcılara sunulacak.

Mimaki Eurasia Genel Müdür Arjen Evertse, Mimaki’nin 2D baskıda sahip olduğu birikim ve deneyimin altını çizdi. Evertse şunları söyledi “Inkjet baskı konusunda zengin ve gelişmiş bir ürün portföyüne sahibiz. Endüstriyel reklam, tekstil ve endüstriyel uygulamalar alanlarındaki baskı ve kesim çözümlerimizle pazarda lider konumda bulunuyoruz. 3D baskıda artan talebi karşılamak için portföyümüze yakın zamanda küçük ölçekli nesnelerin üretilmesi için çözümler eklemiştik. Şimdi de, endüstriyel reklam ve diğer dekor uygulamaları için talep edilen büyük ebatlı nesnelerin üretilmesi için 3D baskı makinesi 3DGD-1800’ü pazara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kullanıcılarımız tasarımdan nihai ürüne kadar bütün baskı işleri için, Mimaki ile tek kaynaktan faydalanabiliyor.”

Dijital baskı haberleri: Mimaki, UJV100-160’ı endüstriyel reklam üreticileri için geliştirdi

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının önde gelen markası Mimaki, endüstriyel reklam (tabela) segmentine dönük yenilikçi çözümlere imza atıyor. Yeni Mimaki UJV100-160 UV rulodan ruloya baskı makinesi özellikle gelişmekte olan pazarlardaki endüstriyel reklam üreticileri için tasarlandı. UV teknolojisini yüksek hacimli reklam ve grafik baskı işine taşıyan yeni baskı makinesi, makine ve boya maliyetlerini ise oldukça rekabetçi seviyelere çekiyor.

UJV100-160 endüstriyel reklamcıların yoğun olarak kullandığı eko-solvent teknolojilerine gerçek bir alternatif olarak öne çıkıyor. UV baskının bilinen yüksek kalitesi, uygulama zenginliği ve verimliliği, uygun maliyetlerle bir araya geldi. UJV100-160 hem makine hem de boya fiyatıyla endüstriyel reklam pazarında oyunun kurallarını yeniden yazmaya hazırlanıyor.

Mimaki Tekstilde Sınırları Hibrit Teknolojiyle Kaldırıyor

Mimaki Europe, yenilikleri, zengin ürün portföyü ve farklı uygulamalara dönük numuneleri ile 24-27 Mart tarihleri arasında İspanya Madrid’de gerçekleşecek olan FESPA Global Print Expo 2020’de Stant 7-C20’de yer alacak. Mimaki fuarda ilk kez yeni hibrid tekstil baskı makinesi Tx300P-1800 MkII’nin lansmanını gerçekleştirecek. Esas olarak çok yönlülük ile benzersiz bir şekilde tasarlanan yeni baskı makinesi, değiştirilebilir tablaları (plaka) ve üç farklı mürekkep kombinasyonuyla hem tekstile direkt baskıya hem de transfer baskıya olanak tanıyor.  Bu ise, tek bir sistemde rakipsiz esneklik sağlayarak baskı hizmeti sağlayıcılarına yeni kapılar açıyor.

Mimaki’nin Tx300P-1800 dijital tekstil baskı makinesi daha önce yüksek kaliteli, uygun maliyetli baskı için öncülük etmişken, geliştirilen Mimaki Tx300P-1800 MkII artık kapasitesine süblimasyon transfer baskıyı da ekleyerek bir dizi yeni malzemeye ve uygulamaya olanak sağladı. Moda tekstillerinden iç mekan kumaşlarına ve duvar kağıdına kadar çeşitli uygulamaları tek bir sistemde sağlama kapasitesi, bu baskı makinesini ideal bir giriş seviyesi çözüm haline getiriyor. Bu baskı makinesi hem küçük baskı servis sağlayıcılarına hem de büyük hacimli üretim merkezlerine dijital baskı teknolojisinin bilinen tüm avantajlarını sağlıyor. Daha uygun maliyetli düşük hacimli işler, daha hızlı geri dönüşler dahil olmak üzere bu avantajlar modern tekstil baskı endüstrinde hala yaygın olan analog baskı yöntemleriyle elde edilemez. Bu teknoloji ayrıca numune almak için idealdir.

Kiian Digital ve MS Printing tekstil baskı için ortak sunum gerçekleştirdi

Dover şirketi ve ona bağlı JK Group, tekstil baskısına dönük markaları ile 7-10 Ocak tarihleri arasında Heimtextil 2020 fuarına katıldı. JK Group bünyesinde yer alan Kiian Digital fuarda özellikle Bellagio reaktif boyalarındaki son güncellemeleri sunarken; MS Printing verimlilik ve üretkenliğe odaklanan dijital tekstil baskı makinelerini tanıttı. JK Group sürdürülebilirliğin tekstil üretim süreçlerinde somut ve bilinçli olarak yer almasına dönük adımlara odaklanıyor.

Kiian Digital, beklenmedik bir performans vaat eden Digistar Bellagio reaktif mürekkep serisindeki son güncellemeler; ve tekstil baskısı için tasarlanan tüm mürekkep ürün portföyü ile Heimtextil ziyaretçileriyle buluştu. Bellagio serisi MS baskı makineleri için özel yapım bir dalga formundan faydalanacak. JK & MS Pazarlama ve İletişim Müdürü Marco Girola bu konuşa şunları söyledi; “AR-GE ekiplerimiz formül üzerinde uzun bir ince ayar yaptı. MS Ekibi ile üstün baskı performansına ulaşan, özel bir dalga formu oluşturmak için yan yana çalıştılar. Bu, takımlar arasındaki fark yaratan sinerjik işin sonucudur.”

Yeni özel yapım dalga formu güvenilirlik, baskı kafalarının daha az aşınması ve baskı kalitesindeki açısından; eşsiz bir sonuç veren Bellagio serisinin önemli bir parçasıdır. Fuar ziyaretçileri MS JP4 EVO 3200 baskı makinesi ile Bellagio baskının canlı demolarını katılma şansı elde etti.

EFI Connect 2020 dijital baskı konferansı otomasyon ve verimlilik ateşini alevlendirdi

Baskı endüstrisinin her yıl büyük bir merakla beklediği Electronics For Imaging Inc EFI Connect konferansı; 21-24 Ocak 2020 tarihleri arasında Wynn Las Vegas’ta düzenlendi. Baskı endüstrisinin en uzun süredir devam eden ve en başarılı kullanıcı konferanslarından biri olan etkinliği; değerli bilgi paylaşımı, buluşma ve ağ oluşturma işleviyle 30. yılına girdi. EFI müşterileri, EFI partnerleri ve sektörel medya ile birlikte; dijital baskı üretim verimliliğini ve karlılığını artırmak için tasarlanan yeni teknoloji gelişmelerinin yanı sıra; endüstri liderleri arasında düşündürücü tartışmalara tanıklık etti.

EFI Connect’in 120’den fazla konferans oturumu ve önemli sunumlar; teknolojik inovasyondan yönetim ve pazarlama stratejisine kadar her konuda müşteri başarısı için temel bilgileri ve deneyimleri sundu. EFI Başkanı ve CEO’su Jeff Jacobson konferansın ilk açılış oturumuna katıldı. Connect’te ayrıca eski EFI CEO’su Guy Gecht ile özel bir şömine yanı sohbet açılış konuşması gerçekleşti.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler