20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

REVECOL yeni nesil kimyasal yardımcılarla sorunları çözüme dönüştürüyor

Yardımcı MateryallerREVECOL yeni nesil kimyasal yardımcılarla sorunları çözüme dönüştürüyor

- Haber Sponsoru -

ERCA Textile Chemical Solutions’ın REVECOL® serisi, yeni nesil kimyasal yardımcıların sorumlu tekstil üretiminin yolunu açıyor. Yüzde yüz İtalya’da üretilmesi ve son derece teknolojik, öncü uçtan uca sertifikalı üretim süreci sayesinde REVECOL®; kritik atık malzemelerini (bu durumda kullanılmış bitkisel yağlar), tüm tekstil endüstrisi ve çeşitli uygulamaları için tasarlanan eksiksiz bir yenilikçi ve sorumlu kimyasal yardımcılar yelpazesine dönüştürüyor.

Şirket, yeni nesil REVECOL® kimyasallarının değerlerini tekstil üretim zincirindeki müşterilerden nihai tüketicilere kadar kamuoyuna aktarmanın kolay bir iş olmadığını şöyle belirtiyor: “REVECOL®’ü tanımlayan döngüsellik, güvenlik, yüksek performans, rekabetçilik ve hem işlenmemiş hem de geri dönüştürülmüş her tür tekstil elyafında kullanılabilmesi gibi ‘birçok’ benzersiz özelliği de eklersek… açıkça bir zorlukla karşı karşıyayız.”

Marka bu nedenle, REVECOL® ürün yelpazesinde sadece sorumlu inovasyon fikrini sunmuyor. Aynı zamanda değerlerini de göstererek hepsini birlikte bir kombinasyon şeklinde bu yelpazenin benzersizliğini oluşturan ‘tuğlalar’ı temsil eden bir imajla kendini sunmayı seçiyor. Yeni imaj, sorumlu inovasyonun özünü yakalıyor; bunu canlı renk kompozisyonundaki her bir renk tonu, şirketin çevre ve toplum üzerinde olumlu bir etki yaratma taahhüdünü anlatarak yapıyor.

Her şey uçtan uca sertifikalarla garanti altına alınıyor  Görsel Kaynak: ERCA

Her şey uçtan uca sertifikalarla garanti altına alınıyor  

Kimyasal yardımcı maddeler tekstil üretim döngüsünün farklı aşamalarında çok önemli bir rol oynuyor; aynı zamanda çevresel etkinin azaltılması açısından da bir zorluğu simgeliyor. ERCA’nın imajında yer alan alt bloklar şu özel seçimlerini temsil ediyor: geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı, döngüsellik kabiliyeti, pazardaki rekabet gücü. Güvenliğe gösterilen özen de bu temel üzerine inşa ediliyor ve üstün performansla birlikte tüm tekstil elyaflarında çeşitli kimyasal yardımcı maddeleri kullanma becerisi ile birleştiriliyor. Daha sonra her şey uçtan uca sertifikalarla garanti altına alınıyor. Tekstil pazarına çözümler getiren bu değerler ve özellikler kombinasyonu, döngüsellik adına gerçek bir devrime işaret eden çözümler olarak ortaya çıkıyor.

REVECOL serisinde 18 yeni nesil kimyasal yardımcı madde yer alıyor

ERCA TCS’nin REVECOL® serisi artık 18 yeni nesil kimyasal yardımcı madde içeriyor. Bu maddelerin benzersiz ve yenilikçi özellikleri sayesinde REVECOL® önemli sertifikalara sahip bulunuyor: GRS, RCS, ZDHC Chemical Gateway, bluesign® ve GOTS. Şirket özellikle, bluesign® Academy’nin desteği ve analizi ile, mümkün olan yerlerde, bazı REVECOL® ürünleri için Ürün Karbon Ayak İzi (PCF) oluşturarak, geleneksel kimyasal kullanımına kıyasla CO2 emisyonlarının azaltıldığını belgeliyor. Ayrıca bu çözüm ERCA’ya, 1972 yılında kurulan Avrupa’nın en büyük kimya endüstrisi birliği olan Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi tarafından verilen prestijli European Responsible Care® Award 2023 ödülünü kazandırdı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler