32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Textilegence Kasım Aralık 2023 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Kasım Aralık 2023 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Kasım Aralık 2023 yine dopdolu içerikleriyle tekstil sektörünün nabzını tutuyor. Fuarlar, yeni tekstil ve baskı teknolojileri, sürdürülebilir uygulamalar ve daha pek çok konuda en son gelişmeler yılın son sayısında sizleri bekliyor.

Durak Tekstil’in sponsor olarak destek verdiği 16. İstanbul Hazır Giyim Konferansı sektöre dönüşüm için moral verdi. Önemli konuşmaların ve B2B görüşmelerin gerçekleştiği İstanbul Hazır Giyim Konferansı’nda, Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün markalaşma ve sürdürülebilirlik konuları öne çıktı.

Özellikle son yıllarda vegan kumaşlarıyla önde gelen moda ve giyim markalarının tercih ettiği İpeker, dijital baskı ile kumaşlarını farklılaştırma için Konica Minolta ile başarılı bir iş birliği yürütüyor. Detayları İpeker Üretim Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Kaleoğlu’ndan dinledik.

Dijital baskı dünyası kasım ayında FESPA Eurasia 2023 fuarında buluşuyor. Mimaki, Pigment Reklam ve daha pek çok önemli firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan fuar, 4 gün boyunca 10 binden fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

İplik sektörünün en önemli teknoloji tedarikçilerinden Marzoli, daha fazla üretkenlik, verimlilik ve çok yönlülük sunan yenilikçi bir konsepte sahip yeni FTM320 Fitil Makinesini tanıttı. Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden Itema ile ilaç sektöründe Asya’nın dev şirketi Tofflon Science and Technology Group Co. yeni ortak girişimleri Tofflonit’i tanıttı. VT Garment Coats Digital’in FastReactPlan’ı ile verimliliğini %95 artırdı. Detaylar yeni sayımızda.

Sektörden en son sürdürülebilirlik haberleri Textilegence Kasım Aralık 2023 sayısında Görsel Kaynak: Freepik

Sektörden en son sürdürülebilirlik haberleri Textilegence Kasım Aralık 2023 sayısında

Green Times sayfalarımız yine sektörden sürdürülebilirlik alanındaki yeni gelişmelerle dopdolu: Better Cotton üyeleri Türkiye’deki sürdürülebilir pamuk tarımı uygulamalarını keşfetti. Katılımcılar Türkiye’deki Better Cotton saha gezileri ile Çalık Denim’in üretim sürecini ilk elden inceleme fırsatı buldu. GAİB Tex-stain sürdürülebilirlik projesini duyurdu. Küresel tekstil ve giyim endüstrisinin önde gelen kuruluşlarından Avrupa Hazır Giyim ve Tekstil Konfederasyonu (EURATEX) sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konusunda yeni bir girişime imza attı. Lightsource bp, The Fashion Pact şirketiyle kolektif bir sanal enerji satın alma anlaşması (CVPPA) imzaladı. Şiteks, Şişmanlar Tekstil, tekstil atıkları ve fabrikalarda üretim sırasında ortaya çıkan kumaş parçalarından keçe üreterek, bunları 60 ülkeye ihraç ediyor. Hepsi ve daha fazlası yeni sayımızda, keyifli okumalar!

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler