DuPont, Yeni Akıllı Giyim Teknolojisini Gösterdi

Tanıtılan Dupont Intexar™ mürekkepleri ve filmleri, dikişsiz, rahat, yüksek performanslı akıllı giysileri olanaklı kılıyor.

DuPont Advanced Materials (DuPont), akıllı kıyafetler için yeni nesil gerilebilir elektronik mürekkep ve filmlerin kullanıma sunulduğunu açıkladı. Malzemeler aynı zamanda yeni bir marka kimliği olan DuPont™ Intexar™ akıllı giysi teknolojisiyle açıklandı.  Intexar™ sıradan kumaşları, kalp atış hızı, solunum hızı, form bilinci ve kas gerginliği gibi kritik biyometrik verileri sağlayan aktif ve bağlı akıllı giysiler haline getiriyor. Intexar™ üstün esneme ve rahatlık sunuyor. Dupont, Intexar™ akıllı giysi teknolojisini, 26-29 Temmuz’da Utah’da Salt Lake City’de düzenlenen Outdoor Retailer Summer Market’de ön plana çıkardı.

Dupont Advanced Materials’in Global İş Müdürü Michael Burrows; “Profesyonellerden günlük spor yapana kadar her atlet, performansını arttırmak için akıllı kıyafetlerden yararlanabilir, ancak bunun iyi görünmesi ve iyi hissettirmesi gerekiyor. Intexar™, oyunun kurallarını değiştiren bir teknolojidir ve akıllı giysileri normal fitness giysileri olarak daha konforlu hale getirmek için kayda değer bir şey yaptı.” dedi.

DuPont, Yeni Akıllı Giyim Teknolojisini Outdoor Retailer’da Gösterdi

Premium (üst kalite) ve yüksek performanslı, esneyebilir elektronik mürekkepler ve esnek yüzeylerden oluşan bir paket olarak sunulan Intexar™, ince, form ile uyumlu devreler yaratmak için standart giyim üretim süreçlerini kullanarak, doğrudan kumaş üzerine gömülüyor. Intexar™ tarafından güçlendirilen giysiler, 100’den fazla yıkamaya dayanabiliyor ve tekrarlanan esnemeyi ve talep edilen performansı gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

DuPont, Yeni Akıllı Giyim Teknolojisini Gösterdi
DuPont, Yeni Akıllı Giyim Teknolojisini Gösterdi

DuPont, sektördeki en büyük outdoor giyim fuarı olan Outdoor Retailer’da Intexar™ ile güçlendirilmiş iki akıllı giysiyi sundu.

Body Plus, ticari olarak Çin’te satılan, gerçek zamanlı olarak kalp hızı, solunum ve kas hareketlerini gerçek zamanlı olarak görüntüleme ve veri toplamak için DuPont™ Intexar™ kullanılan akıllı bir fitnes tişörtünü sergiledi.

OMsignal iki ürün sergiledi; yüksek kaliteli spor sütyeni ve rahat, çeki bir yaşam tarzı sütyeni. Her iki ürün de gerçek zamanlı EKG, solunum ve fiziksel aktiviteyi yakalayan gelişmiş sensör teknolojisine sahip. OMsignal’in CEO’su ve kurucu ortağı Frederic Chanay; “EKG sönsörlerimiz için Intexar™ baskılarını kullanıyoruz. Intexar™ teknolojisi, atletik giysinin çok ötesinde birçok uygulamayı mümkün kılıyor ve akıllı kıyafetler hazırlamamıza yardımcı oluyor” diye konuştu.