23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Quebec tekstil endüstrisi iş birlikleri ile daha güçlü

ITMAQuebec tekstil endüstrisi iş birlikleri ile daha güçlü

- Haber Sponsoru -

ITMA 2023’te ortak çalışmalarının önemini gösteren TechniTextile Québec ve CTT Group, Quebec ve Kanada tekstil endüstrisinin yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşımına dikkat çekti. Teknik tekstil alanında uygulamalı araştırma ve analiz uzmanlığı ile bilinen CTT Group ve Québec’te teknik tekstil malzemelerinin değer zincirinde bulunan endüstriyel, teknik, bilimsel ve devlet paydaşları gibi bileşenleri bir araya getiren bir grup olan TechniTextile Quebec, fuarda inovasyon ve tekstil bazlı ürünlerin geliştirilmesi konusundaki ortaklıklarını ortaya koydu. Ziyaretçiler 7 gün boyunca Quebec tekstil sektörünün sunduğu çözümlerin avantajlarını keşfetme fırsatı buldu.

Textilegence’ın sorularını yanıtlayan CTT Group İş Geliştirme ve Ortaklıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Valério Izquierdo ve TechniTextile Quebec Genel Müdürü Dany Charest, fuarı ve tekstil endüstrisi için sundukları yenilikçi çözümleri değerlendirdi. Her ikisi de Quebec tekstil endüstrisine vurgu yaparak, sektörle ilgili gelişmeleri, araştırmaya dayalı çözümleri ve teknolojileri detaylandırdı.

CTT Group İş Geliştirme ve Ortaklıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Valério Izquierdo ve TechniTextile Quebec Genel Müdürü Dany Charest

Ziyaretçiler ITMA 2023’te Quebec tekstil endüstrisindeki yatırım fırsatlarını keşfetti

Valério Izquierdo, ITMA 2023’te ziyaretçilerin çoğunun sürdürülebilirlikle ilgili gelişmeler aradığını belirterek CTT Group olarak araştırma ve laboratuvar hizmetlerindeki uzmanlıklarının altını çizdi. Izquierdo fuarda yaşadıkları deneyimi şu sözlerle anlattı: “Öncelikle çok sayıda Kanadalı ziyaretçimiz olduğu gibi dünyanın geri kalanından da ziyaretçilerimiz vardı. Bunların çoğunluğunu kumaş üreticileri oluşturdu. Malzeme geliştirme ve inovasyonu görmek için standımızı ziyaret ediyorlar.” Ayrıca Izquierdo ziyaretçilerin sürdürülebilirlik ve farklı yaklaşımlarla ilgili yeni ekipman ve yeniliklere yatırım yapmak istediklerini de sözlerine ekledi. Bu bağlamda fuardaki amaçlarını vurgulayan Izquierdo: “Altını çizmek istediğimiz ana konu Kanada ve Quebec tekstil endüstrisi. Ziyaretçilerin çoğu yeni ekipmanlara yatırım yapmak istediğinden, bu tür bilgileri aktarmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Dany Charest, TechniTextile Québec’in iş birlikleri ile inovasyonu gerçekleştirerek teşvik ettiğini belirtti. ITMA 2023 ile ilgili olarak da bu ortaklık çalışmasını şu sözlerle teyit etti: “Quebec’ten gelen yaklaşık 27 şirketiz. TechniTextile olarak, merkez araştırmacıları ile şirketler için ortaklıklar yaratarak ITMA’ya geldik. İşbirliğine dayalı projeleri destekliyoruz, ancak asıl amacımız sektörü tanıtmak.” Charest, Techitextile’in Quebec ve Kanada tekstillerinin daha görünür olmasını hedeflediğini, tekstili ürünlerine entegre olan, ekonominin farklı alanlarından şirket ve kuruluşları bir araya getirdiklerini de sözlerine ekledi. Bu anlamda, Quebec tekstil endüstrisinden ve Kanada’dan farklı şirketler ITMA 2023’te iş birliğine dayalı bir yaklaşımla ortak bir standı paylaştı.

“CTT Group, tekstil endüstrisi için bir araştırma ve teknoloji transfer merkezi”

“CTT Group, tekstil endüstrisi için bir araştırma ve teknoloji transfer merkezi”

CTT Group’un tekstil endüstrisi için bir araştırma ve teknoloji transfer merkezi olduğunu belirten Valério  Izquierdo; “CTT Group, tekstil endüstrisi için bir araştırma ve teknoloji transfer merkezi. Ürün geliştirme için teknik tekstil ile ileri tekstil bazlı malzemeler üzerinde uygulamalı araştırma ve testler yapıyoruz. Eğer endüstri kendi üretimini geliştirmek için desteğe ihtiyaç duyarsa, biz bunun için buradayız. Akıllı tekstil, teknik tekstil, jeosentetikler, kompozit malzemeler için 3D performanslar ve arktik iklim gibi konuların da yer aldığı her türlü araştırmaya açığız. Eko tekstiller ve süreçler için özel araştırmalarımız var. Sürdürülebilirlikle ilgili her şey esas olarak bunun içine giriyor.” Izquierdo ayrıca, ziyaretçilerin üretim kapasitelerini arttırmak için yeni teknolojiler bulmak istediklerinin de altını çizdi.

Dany Charest, TechniTextile Québec’in rolünü, değer yaratmak, inovasyonu geliştirmek, ticarileştirmeyi artırmak ve sürdürülebilir bir kalkınma pozisyonundan iş yaratmayı teşvik etmek için endüstriyel, ticari ve kurumsal kuruluşlarla ortaklıkları desteklediklerini açıkladı. Quebec hükümetinin de desteğini belirten Charest; “Örneğin, bir ürün geliştirme projesinde birlikte çalışmaya hazır 3 farklı şirketimiz olduğunda, Quebec hükümeti iş birliğini desteklemek için onlara bir miktar hibe veriyor” diye sözlerini sürdürdü. Bu Grubun Quebec’te üretilen veya işlenen katma değerli tekstillerin satın alınmasını teşvik ettiğini ve kolaylaştırdığını da sözlerine ekleyen Charest, birlikte çalışarak tekstil dünyasına en etkili çözümleri sunmaya devam edeceklerini açıkladı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler