26.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Tekstil endüstrisi geleceğini ITM 2024’te keşfedecek 

GüncelTekstil endüstrisi geleceğini ITM 2024’te keşfedecek 

- Haber Sponsoru -

Tekstil endüstrisini yeni teknolojiler ve çözümlerle buluşturan Türkiye’nin ve bölgenin en büyük sektörel fuarı ITM’in 2024 edisyonu için geri sayım başladı. ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 4-8 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Türkiye ve çevre bölgedeki tekstil ve bağlantılı sektörlerin buluşması ve yeni yatırımlarla büyümesi için teşvik edici bir misyona sahip olan ITM 2024 ‘Geleceği Keşfedin’ mottosu ile ziyaretçilerini ağırlayacak. 

Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ve katılımcıları ağırlamak için hazırlıklarını sürdüren ITM ekibi, geçtiğimiz günlerde ITM 2024’ün tanıtım videosunu yayınladı. YouTube, LinkedIn, Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından Türkçe ve İngilizce versiyonu yayınlanan video, fuarın slogan ve mottosu ile başlangıç mesajını verdi. 

ITM 2024 sektör bileşenlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor Görsel Kaynak: ITM

ITM 2024 sektör bileşenlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor 

Dünya ve Türkiye’deki birçok Ar-Ge merkezi, tekstil sektörü için yaptığı çalışmalarla yenilikler geliştirmeyi sürdürüyor. Pazarın ihtiyaçlarına yanıt vermeyi amaçlayan tekstil teknoloji liderleri; daha az su ve enerji harcayan, kullanımı kolay, yazılım ve otomasyon destekli, trendleri yakalayan, bunu yaparken de doğaya saygılı teknolojiler sunuyor. Bu bağlamda fuarlar tekstil sektörünün farklı bileşenlerini bir araya getirmek için önemli bir görev görüyor. Sektör paydaşları ve tekstil üreticileri dijitalleşen, sürdürülebilirlik ilkeleri temelinde yeniliklere imza atan sektörün geleceğine dair öngörü ve deneyimleri fuardan elde edebilecekler. Tekstil makinelerindeki son yeniliklere, teknolojilere, yapay zeka destekli makinelere, yazılımlara ve gelişmiş tasarımlı cihazlara ev sahipliği yapacak olan ITM 2024, ziyaretçilere ve katılımcılara sektörün ‘geleceğini keşfetme’ imkanı sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor. 

ITM 2024’ten beklenti büyük  Görsel Kaynak: ITM

ITM 2024’ten beklenti büyük 

Dokumadan örmeye, iplikten dijital baskıya, terbiyeden denime tekstilin her alanından yenilik ve teknolojilerin sergileneceği ITM 2024 fuarı sürdürülebilir bir gelecek odağıyla inovatif, doğayı koruyan, dijitalleşmede öncü bileşenleri sektörle bir araya getirmeyi planlıyor. 102 ülke, 1280 firma, 64,500 profesyonel ziyaretçinin yer aldığı ITM 2022 fuarının ardından 2024 fuarında rekor katılım ve ziyaretçi beklediklerini açıklayan ITM ekibi, yerli ve yabancı yatırımcıları sektörle buluşturarak yeni iş birliklerine olanak tanımayı hedefliyor.  

Tanıtım videosunda ‘Bir fuardan daha fazlası…’ sloganını da vurgulayan fuar, katılımcılara ve ziyaretçilere dünya tekstil sektörünün nabzını tutmaları ve yenilikleri takip etmeleri için avantaj yaratarak sektöre katkı sağlamayı hedefliyor. Pek çok iş birliklerine ve milyon dolarlık iş hacmine de ev sahipliği yapmayı hedefleyen ITM 2024, haziran ayında kapılarını ziyaretçilere açmak için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler